Aktívne zložky

O aktívnych látkach možno povedať, že sú dušou kozmetiky. Sú to zložky, vďaka ktorým sú naše krémy pre pokožku prospešné. Zvyčajne majú tieto látky prírodný pôvod; pochádzajú z rastlín, mora alebo minerálov a po pridaní do kozmetiky vznikajú domáce krémy s vlastnosťami týchto aktívnych zložiek. V tejto časti máme viac ako 60 účinných látok, vďaka ktorým budú mať tvoje krémy požadované vlastnosti. To znamená, že v závislosti od toho, či chceš hydratačný krém, krém proti vráskam alebo krém proti akné, použiješ jednu alebo druhú účinnú látku. V Gran Velada máme osobitný blog, kde krok za krokom vysvetľujeme, ako si vyrobiť domáce krémy, ako aj všetky materiály a produkty potrebné na ich výrobu.

Aktívne zložky

Najnovšie príspevky na blogu

Aktívne zložky

Kozmetické aktívne zložky sú ideálne pre rôzne výrobky a sú to zložky, ktoré dodajú kozmetike pozitívne a blahodárne vlastnosti. Preto sú považované za dušu kozmetických výrobkov. Môžu byť rastlinného alebo živočíšneho pôvodu a majú nekonečné vlastnosti, ako sú proti starnutiu, zvlhčovanie, anticelulitída, depigmentácia. Preto sú vhodné na výrobu tvojej domácej kozmetiky.

S prírodnými aktívnymi zložkami získaš kozmetické a hygienické výrobky, ktoré vyrábaš doma, sú plné prospešných vlastností pre pokožku a vlasy. Aktívne zložky sú kľúčovým prvkom výrobkov. Sú jednoduché na zaradenie do tvojich príprav a vďaka nim získaš výrobky so špecifickými benefitmi podľa tvojich potrieb.

V Gran Velada ti ponúkame rozsiahly katalóg kozmetických aktívnych látok , na výrobu vlastných kozmetických výrobkov podľa tipu tvojej pokožky alebo vlasov. Týmto spôsobom môžeš vyrábať plne prispôsobenú kozmetiku v závislosti od tvojich potrieb. Na našich webových stránkach ich nájdeš pevné alebo tekuté a ak navštíviš naše blogy, objavíš nápady a tipy, ako ich použiť.

Do ktorých produktov môžeš pridávať prírodné aktívne zložky? Sú ideálne na obohatenie glycerínových mydiel, olejových mydiel, krémov, masiek, šampónov, tekutých mydiel, pílingov. Všetky kozmetické výrobky, ktoré vyrábaš doma, ich môžeš naplniť prospešnými vlastnosťami pre pokožku a vlasy s kozmetickými aktívnymi zložkami. 

Výber tipu aktívnej zložky bude do značnej miery závisieť od vlastností, ktoré chceš, aby tvoj produkt mal. Napríklad, ak hľadáš výrobky na hydratáciu, kozie mlieko alebo jogurtový prášok sú dve dobré zložky. Ak chceš vyrobiť čistiace produkty, íly a bahno sú skvelou voľbou, zatiaľ čo s aktívnym uhlím a bio sírou budeš môcť vyrábať kozmetiku na liečbu akné. To je len niekoľko príkladov toho, koľko sa dá urobiť s prírodnými aktívnymi zložkami Gran Velada.

Čo je aktívna látka

Už sme videli , že je to aktívna zložka, takže teraz je čas zistiť, ako s nimi pracovať, a využiť ich vlastnosti. Normálne sú kozmetické aktívne zložky začlenené do konečnej fázy prípravy produktu, keď je emulzia už pripravená. Týmto spôsobom zabezpečíš, aby všetky jeho vlastnosti zostali nedotknuté. Pridávajú sa studené a nevyhrievané, pretože kozmetické aktívne zložky strácajú účinok s teplotou.

Ako sa pridávajú? Aktívne zložky, ktoré sú kvapalné, môžu byť začlenené priamo do emulzie a tie, ktoré sú práškové, musia byť vopred rozpustené. Ak sú rozpustné vo vode, zriedia sa v malom množstve vody, zatiaľ čo ak sú mastné, rozptýlia sa v niekoľkých kvapkách oleja.

A dávka použitia? Líši sa v závislosti od každého výrobku, preto sa musí pozrieť dané množstvo v technických vlastnostiach výrobku. Je dôležité mať na pamäti, že nie pridaním väčšieho množstva dosiahneš lepšie výsledky, ale naopak, môžeš pokaziť výrobok.

Kozmetické aktívne zložky sa môžu navzájom kombinovať, hoci pri ich miešaní je dôležité uistiť sa, že sú kompatibilné. Môžeš si to overiť v technických špecifikáciách produktu. Napríklad sa neodporúča kombinovať vitamín C s akoukoľvek kyselinou (ako je glykolová, salicylová alebo kojic), pretože  ich spojenie minimalizuje účinok oboch aktívnych zložiek.

Ak si otvoríš produktový popis každej z kozmetických aktívnych zložiek , budeš môcť vidieť jej základné charakteristiky, odporúčanú dávku a nápady na použitie. Vo všeobecnosti sa môžu pridávať do krémov alebo emulzií, šampónov, gélov, pleťových vôd, masiek a akýchkoľvek iných domácich kozmetických výrobkov.

Aktívne zložky do kozmetiky

Napríklad v Gran Velada si môžeš kúpiť kyselinu hyalurónovú za ekonomickú cenu, dokonalého spojenca na zvlhčenie pokožky, pretože má hydratačné vlastnosti, ktoré pomáhajú zadržiavať vodu. Medzitým je kofeín skvelý pre kozmetiku, ktorá pomáha bojovať proti celulitíde, takže je ideálny na pridanie do krému alebo gélu. Je tiež antioxidantom a spomaľuje rýchlosť starnutia pokožky. Keratín pomáha chrániť naše vlasy a dodáva im lesk, odolnosť a pružnosť. Preto sa odporúča vyrábať s ním šampóny alebo masky na vlasy.

V Gran Velada si môžeš kúpiť kozmetické aktívne zložky v v práškovom alebo tekutom stave. V produktovom popise každého z nich nájdeš podrobnejšie informácie o ich vlastnostiach a o tom, ako ich používať. Je dôležité pridať odporúčané dávkovanie. A nie pridaním väčšieho množstva aktívnej zložky dosiahneš lepšie výsledky.

Ako vidíš, možnosti, ktoré ponúkajú prírodné aktívne zložky pri vžrobe tvojich výrobkoch, sú veľmi široké a rozmanité. V našom internetovom obchode nájdeš množstvo aktívnych zložiek, ktoré sa určite prispôsobia tvojim potrebám. Ak nenájdeš to, čo hľadáš, alebo máš k tomu nejaké otázky, môžeš nám zavolať telefonicky a náš tím ti poradí. Radi ti odpovieme na všetky tvoje otázky.