Oleje a maslá na výrobu mydla

Prírodné oleje a rastlinné maslá sú hlavnou zložkou receptov na domáce mydlo. V závislosti od typu mydla, ktoré chceme vyrobiť, pridáme jedno alebo druhé. Všetky však majú jedno spoločné: sú veľmi hydratačné. Ručne vyrobené mydlo je výsledkom spojenia niekoľkých olejov a masiel so zmesou vody a sódy. Reakcia známa ako saponifikácia trvá 40 dní. Výsledkom je prírodné mydlo vyrobené z rastlinných zložiek.

Oleje a maslá na výrobu mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Prírodné oleje

Prírodné oleje a rastlinné maslá sú hlavnou zložkou receptov na domáce mydlo. V závislosti od typu mydla, ktoré chceme vyrobiť, pridáme jedno alebo druhé. Všetky však majú jedno spoločné: sú veľmi hydratačné. Ručne vyrobené mydlo je výsledkom spojenia niekoľkých olejov a masiel so zmesou vody a sódy. Reakcia známa ako saponifikácia trvá 40 dní. Výsledkom je prírodné mydlo vyrobené z rastlinných zložiek.

Výber správnych olejov a masiel je nevyhnutný na to, aby mydlo splnilo svoj účel. Napríklad ak chceme mydlo, ktoré zjemní a hĺbkovo hydratuje našu pokožku, je dobrou voľbou mangové maslo; na regeneráciu suchej, zrelej a podráždenej pokožky bude dobrým spojencom bambucké maslo; a na výrobu mydla proti škvrnám je nevyhnutnosťou šípkový olej.

Kakaové maslo pomáha odstraňovať mastnotu, takže sa bude dobre hodiť do mydla proti celulitíde, zatiaľ čo olej zo zeleného čaju je vhodný na prevenciu starnutia pokožky. To je len niekoľko z mnohých vlastností, ktoré môžu oleje a maslá priniesť do našich domácich mydiel. Podrobnejšie informácie o výhodách a použití jednotlivých výrobkov nájdeš v produktových listoch. Okrem toho si v našich blogoch budeš môcť pozrieť množstvo receptov na olejové mydlá, do ktorých boli niektoré z týchto zložiek zapracované.

Oleje a maslá, ktoré nájdeš v tejto časti, môžeš bez problémov kombinovať. Napríklad z kakaového maslaoleja z lieskových orechov a olivového oleja môžeme vyrobiť hydratačné mydlo. Je však veľmi dôležité mať na pamäti, že pomery jednotlivých zložiek musia byť presné, inak porušíme vzorec a nedôjde k saponifikácii. V našich blogoch nájdeš návod, ktorý vysvetľuje, ako tieto prípravky vyrobiť.