Vosky a parafíny na vonné sviečky

V tejto sekcii Gran Velada nájdeš vosky a parafíny a môžeš vyrobiť tvoje vlastné domáce aromatické sviečky. Takto si môžeš prispôsobiť tvoje obľúbené vône a aromatizovať tvoj domov a vytvoriť príjemné a relaxačné prostredie.

Vosky a parafíny na vonné sviečky

Najnovšie príspevky na blogu

Domáce vonné sviečky

V tejto časti Gran Velada nájdeš vosky a parafíny a môžeš si vyrobiť tvoje vlastné domáce vonné sviečky. Týmto spôsobom ich môžeš prispôsobiť tvojimi obľúbenými vôňami a aromatizovať tvoj domov a podporiť teplé a uvoľnené prostredie.

Je dôležité rozlišovať medzi vonnými sviečkami a vonnými sviečkami. Prvými sú akékoľvek druhy sviečok, do ktorých sa pridá štipka esencie, aby vydávali miernu arómu. Medzitým vonné sviečky sú sviečky špeciálne vyrobené na parfumovanie určitej miestnosti. Vo svojom zložení nesú vysoké percento aromatickej esencie alebo vône: medzi 3 a 10%.

To je hlavný dôvod, prečo sa väčšina vonných sviečok vyrába zo skla. A je to tak, že toľko esencie spôsobuje, že vosk alebo parafín sa stáva mäkším a skôr sa topí. Preto je vhodné ich vyrobiť v nádobe. Týmto spôsobom vydržia dlhšie a nedeformujú sa. V prípade, že sa ich chystáš vyrobiť v nádobe, od Gran Velada ti odporúčame zvoliť vosk GV-35, ktorý je špeciálny pre tento typ výroby.

Ďalšou možnosťou je vybrať ktorýkoľvek z voskov alebo parafínov a pridať prísadu GV-503. Táto prísada do sviečok je vhodná najmä na fixáciu parfumu. Okrem toho zlepšuje konzistenciu parafínu alebo vosku, takže toleruje viac tekutiny vo svojom zložení, a tak sa môže pridať viac aromatickej esencie.

Táto prísada ti umožní vyrábať vonné sviečky s parafínmi v tejto časti. Stačí ho dať roztopiť v hrnci s vybraným voskom. Podiel označený výrobcom je medzi 0,1 a 4%. Týmto spôsobom môžeš vyrábať vonné sviečky a nemusíš ich vyrábať v nádobe.