Formy na výrobu dekoratívnych sviečok

Formy na výrobu dekoratívnych sviečok sú jedným z nevyhnutných nástrojov na ich domácu výrobu. Vieš, aké typy existujú a ako ich používať? Vo videu vpravo ti poskytneme všetky tipy. Mnoho ďalších informácií nájdeš aj v bezplatnej príručke na výrobu sviečok. Tu máš k dispozícii všetko, čo potrebuješ, formy aj ostatné materiály.

Formy na výrobu dekoratívnych sviečok

Najnovšie príspevky na blogu

Formy na dekoratívne sviečky

Formy na výrobu dekoratívnych sviečok sú jednou z pomôcok, ktorá pri tomto procese nemôže chýbať. Vďaka nim dosiahneš, aby mali požadovaný tvar. Vieš, aké typy existujú a ako ich používať? V tomto videu ti poskytneme všetky rady.

Kvalitné formy sú nevyhnutné, aby bola výroba jednoduché a výsledok bol podľa očakávania. Je nevyhnutné, aby spĺňali základnú požiadavku: byť odolné, najmä voči teplu, pretože teplota nalievania vosku je zvyčajne vysoká.

V závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené, môžu byť formy vyrobené zo silikónu, plastu, kovu alebo metakrylátu. V závislosti od typu sviečky, ktorá sa bude vyrábať, musíš vyberať medzi jedným alebo druhým typom. Nižšie vysvetľujeme, aké sú ich vlastnosti a na aké spracovanie sa odporúča ich použitie.

Silikónové formy sa vyznačujú tým, že sú odolné, pružné a nepriľnavé. Vďaka týmto trom vlastnostiam sú ideálne na výrobu sviečok. Odolávajú vysokým teplotám, vosk sa nelepí a dobre sa odformujú. V týchto formách nemusíš používať uvoľňovací prostriedok a získaš sviečky s matným povrchom.

Ďalšou z ich veľkých výhod je, že sú k dispozícii v širokej škále tvarov. Existujú formy kvetov, zvierat, geometrické, tvary ideálne na svadby, krstiny a prvé sväté prijímania ... Možnosti sú veľmi široké! Preto sú silikónové formy ideálne na výrobu dekoratívnych sviečok veľmi odlišných tvarov.

Niektoré silikónové formy, najmä tie väčších rozmerov alebo zložitých tvarov, sa dodávajú s otvormi na uľahčenie odformovania. Aby sa zabránilo vytekaniu vosku počas plnenia formy, obsahujú plastové gumy. Keď sa vosk nalieva do formy, otvory musia byť uzavreté. Potom počas odformovania stačí odstrániť gumičky a sviečku vybrať. Samozrejme, nezabudni si gumičky odložiť pre ďaľšie použitie!

Kúp si formy na ozdobné sviečky

Plastové formy vynikajú svojou tuhosťou, tvrdosťou a konzistenciou. Tento typ foriem je ideálny na získanie veľmi hladkých sviečok, bez pórov alebo bublín. Samozrejme, na uľahčenie odformovania je nevyhnutné použiť uvoľňovacie činidlo. Tým sa zabráni prilepeniu vosku. Okrem toho musí byť sviečka veľmi studená, aby ju bolo možné oddeliť. Plastové formy sú vhodné najmä na výrobu rustikálnych, fľakatých sviečok, veľkých sviečok .

Kovové formy sú veľmi pevné a odolné. Sú ideálne na výrobu geometrických sviečok klasických tvarov. Je nevyhnutné aplikovať uvoľňovací prostriedok tak, aby sa vosk nelepil. Maj na pamäti, že absorbujú teplo, takže pri nalievaní vosku dosahujú vysoké teploty a trvá dlhšie, kým vychladnú. Rovnako ako u plastu, kým nie je sviečka úplne studená, nemôže byť odformovaná.

Formy z metakrylátu sú obzvlášť vhodné na výrobu svetlých sviečok, škvrnitých sviečok a sviečok s ozdobami. Je to tuhý a priehľadný materiál. Samozrejme, musíš byť obzvlášť opatrní pri teplote nalievania vosku, pretože ak je veľmi horúci, forma môže prasknúť.

V našom bezplatnom manuáli na výrobu sviečok nájdeš viac informácií o tejto téme. Bude pre teba veľkou pomocou pri začiatkoch v tomto svete! Okrem toho v www.blog.granvelada.sk máme k dispozícii podrobné návody, ktoré môžeš ľahko vyskúšať. Vyskúšaj to, pretože to stojí za to!