Povrchovo aktívne zložky

Povrchovoaktívne zložky tiež známe ako surfaktanty, sú látky, ktoré umožňujú, aby sa dva nerozpustné kvapaliny spojiť rovnomerne a zlúčili sa ich vlastnosti. Majú afinitu k vode a tuku a zabezpečujú ich integráciu. Bežne sa kozmetické povrchovo aktívne zložky používajú v formuláciách šampónov, mydiel a sprchových gélov. A tiež prispievajú k vytvoreniu veľkého množstva peny v konečnom produkte.

Povrchovo aktívne zložky

Najnovšie príspevky na blogu

Kozmetické povrchovo aktívne zložky

Povrchovo aktívne zložky, tiež známe ako povrchovo aktívne látky, sú zložky, ktoré spoja rovnomerne dve nerozpustné kvapaliny a obohatia ich o svoje vlastnosti. Majú afinitu k vode a tuku a sú zodpovední za ich integráciu. Kozmetické povrchovo aktívne zložky sa zvyčajne používajú v šampónoch, mydlách a sprchových géloch. Tiež prispievajú k vytváraniu bohatej peny v konečnom produkte.

Kozmetické povrchovo aktívne zložky majú zmáčacie, penivé a čistiace vlastnosti. To znamená, že pomáhajú konečnému produktu mať väčšiu čistiacu kapacitu, vytvárajú viac peny a navyše sa starajú o pokožku, pretože vďaka svojmu zvlhčujúcemu účinku zabraňuje dehydratácii.

V Gran Velada máš k dispozícii rôzne typy kozmetických povrchovo aktívnych zložiek na zahrnutie do tvojich ručne vyrobených výrobkov. Odporúčame zvoliť mierne povrchovo aktívne zložky a je dôležité, aby nedráždili pokožku. S ohľadom na to si môžeš kúpiť tú, ktorá najlepšie vyhovuje tvojim potrebám. Poznaj všetko, čo ti naše povrchovo aktívne zložky môžu ponúknuť a získaj ten, ktorý sa ti páči najviac! Nájdeš ich veľkoobchodne aj maloobchodne a predávame ich firmám aj jednotlivcom.

Jednou z hlavných funkcií povrchovo aktívnych zložiek je pomôcť hygienickým výrobkom, ktoré vyrábate doma, mať väčšiu čistiacu silu, ľahšie odstraňovať mastnotu alebo nečistoty z pokožky a vlasov. Prenikajú lepšie do pokožky hlavy, preto je čistenie hlbšie. Okrem toho pomáhajú zanechať pokožku jemnejšiu a menej napnutú a v prípade vlasov je hodvábnejšia a lesklá.

Skutočnosť, že prispievajú k vytváraniu bohatej peny, nie je len estetická, je potrebné vziať do úvahy, že pena pomáha čistiť nečistoty,. Okrem toho tento typ výrobkov prispieva k tomu, aby bola aplikácia výrobku jednoduchšia a príjemnejšia na dotyk.

Druhy povrchovo aktívnych zložiek

Teraz, keď vieš, čo je povrchovo aktívna zložka, pozri sa, ako sa používajú v kozmetike a aké typy existujú! Pomery použitia sa líšia v závislosti od povrchovo aktívnej zložky, ktorú si vyberieš, a typu výrobku, ktorý sa chystáš vyrobiť. Preto vždy odporúčame nahliadnuť do konkrétnych informácií, ktoré sa nachádzajú v produktovom popise každej z nich.

Okrem výroby mydiel a šampónov sa povrchovo aktívne zložky používajú vo výrobe čistiacich prostriedkov na tvár, micelárnej vody, čistiacich prostriedkov, aviváží. V skutočnosti sú veľmi bežnou zložkou kozmetických receptúr a výrobkov osobnej hygieny.

Existujú rôzne typy povrchovo aktívnych zložiek. Najbežnejšie sú aniónové, ktoré vynikajú penivým účinkom. Nájdeš tu aj neiónové povrchovo aktívne zložky, ktoré sú mäkšie a majú skvelé emulgačné a zmáčacie vlastnosti.

Do tohto zoznamu musíme pridať katióny, ktoré sú povrchovo aktívne zložky, ktoré nevytvárajú veľa peny a sú viac orientované na zvlhčenie a zmäkčenie ako na čistenie. Jeho použitie je častejšie pri výrobe vlasových kondicionérov. Typy povrchovo aktívnych zložiek zahŕňajú aj amfotérne povrchovo aktívne zložky, ktoré sú menej časté a majú čistiace a penivé vlastnosti.

Pri nákupe kozmetických povrchovo aktívnych zložiek je tiež dôležité vziať do úvahy ich pôvod. V Gran Velada nájdeš prírodné povrchovo aktívne zložky rastlinného pôvodu. Normálne je tento typ zložiek určený najmä pre citlivú pokožku. Otvor si každý produkt a nájdeš podrobnejšie informácie o jeho pôvode, vlastnostiach a spôsobe používania.