Esenciálne oleje pre ručne vyrábané mydlá

Esenciálne oleje sú zdrojom účinných látok pre našu pokožku, ktoré pomáhajú v boji proti problémom, ako sú akné, psoriáza, vrásky, strie a celulitída. Jedným z najlepších spôsobov, ako využiť ich účinky, sú domáce mydlá. Preto ti v Gran Velada ponúkame širokú škálu esenciálnych olejov na ručnú výrobu mydiel. Môžeš ich používať samostatne alebo ich kombinovať, aby sa zvýšili ich účinky. V závislosti od toho, aký účinok chceš docieliť, si vyberieš jeden spomedzi našich esenciálnych olejov.

Esenciálne oleje pre ručne vyrábané mydlá

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje pre ručne vyrábané mydlá

Esenciálne oleje sú zdrojom účinných látok pre našu pokožku, ktoré pomáhajú v boji proti problémom, ako sú akné, psoriáza, vrásky, strie a celulitída. Jedným z najlepších spôsobov, ako využiť ich účinky, sú domáce mydlá. Preto ti v Gran Velada ponúkame širokú škálu esenciálnych olejov na mydlá. Môžeš ich používať samostatne alebo ich kombinovať, aby sa zvýšili ich účinky. V závislosti od toho, aký účinok chceš docieliť, si vyberieš jeden spomedzi našich esenciálnych olejov.

V produktovom liste každého výrobku nájdeš jeho kozmetické vlastnosti, použitie, bezpečnostné informácie a technické údaje, ktoré ti pomôžu spoznať každý esenciálny olej do hĺbky. Tieto esenciálne oleje na výrobu mydla na výrobu mydla poskytujú vôňu, ale predovšetkým majú nekonečné množstvo účinkov.

Sú to oleje, ktoré dokážu sústrediť všetku liečivú silu rastlín. Získavajú sa destiláciou, čo je proces, ktorý pomáha uchovať všetky účinky rastliny v nenarušenom stave. Sú to koncentrované oleje, takže stačí malé množstvo na to, aby sa naše mydlá naplnili blahodarnými účinkami. Do receptúry domáceho mydla sa odporúča pridať približne 1 % esenciálneho oleja. V ktorom kroku výroby? Keď je zmes takmer hotová a teplota klesla. Maj na pamäti, že tieto éterické oleje sú veľmi jemné, preto sa neodporúča pridávať ich, ak teplota zmesi prekročí 40 ºC, pretože ich účinné látky vyprchajú.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že niektoré esenciálne oleje môžu spôsobiť, že mydlová zmes stuhne príliš rýchlo, alebo naopak, že bude tekutejšia. Preto v Gran Velada vždy odporúčame otestovať správanie každého esenciálneho oleja pred jeho použitím vo väčšom množstve. Pridaním 15 kvapiek esenciálneho oleja do 50 gr. zmesi zistíš, ako sa bude správať.