Kozmetické konzervačné látky

Kozmetické konzervanty sú nevyhnutnou súčasťou domácich výrobkov, pretože pomáhajú uchovávať ich vlastnosti, predlžujú ich trvanlivosť a zabraňujú ich degradácii. Preto je odporúčané pridať prírodné konzervanty do krémov, masky, gélov, šampónov, mydiel, sér a rúžov. V skratke do akéhokoľvek výrobku, ktorý robíš doma. Použitie kozmetických konzervantov je nevyhnutné na to, aby sa výrobok udržal v optimálnych podmienkach.

Kozmetické konzervačné látky

Najnovšie príspevky na blogu

Prírodné konzervačné látky

Kozmetické konzervačné látky sú nevyhnutnou súčasťou domácich výrobkov, pretože pomáhajú zachovať ich vlastnosti, predlžujú ich trvanlivosť a zabraňujú ich znehodnoteniu. Preto je vhodné pridávať prírodné konzervačné látky do krémov, masiek, gélov, šampónov, mydiel, sér, rúžov ... Stručne povedané, k akémukoľvek výrobku, ktorý robíš doma. Použitie kozmetických konzervačných látok je nevyhnutné na to, aby výrobok zostal v optimálnych podmienkach.

Existujú dve veľké skupiny kozmetických konzervačných látok: antioxidanty a antimikrobiálne látky. Prvé zabraňujú zhoršeniu vzhľadu kozmetiky, to znamená zmene farby alebo vône.  Používajú sa hlavne preto, aby sa oleje nestuchli. Medzitým antimikrobiálne látky chránia kozmetiku pred baktériami, hubami a kvasinkami.

Prevažná väčšina kozmetických prípravkov je kvôli vysokému percentu vody náchylná na mikrobiálnu kontamináciu. Ak sa objavia huby alebo baktérie, výrobky sa skôr zhoršia a môžu spôsobiť podráždenie pokožky alebo infekcie. Preto vždy, keď sa výrobky vyrábajú s vodnou fázou, je potrebné použiť kozmetické konzervačné látky s antimikrobiálnym účinkom.

V Gran Velada si môžeš kúpiť prírodné konzervačné látky rôznych typov. V produktovom popise každej z kozmetických konzervačných látok nájdeš podrobnejšie informácie o ich technických vlastnostiach a o tom, ako ich používať. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás môžeš kontaktovať e-mailom alebo telefonicky.

Kozmetické konzervačné látky sa veľmi ľahko používajú: jednoducho ich pridaj na konci spracovania, keď je teplota a teplo receptúry nižšie. V závislosti od zvolenej konzervačnej látky sa bude musieť pridať viac alebo menšie množstvo. Pozri si popis každého produktu, nájdeš o ňom konkrétnejšie informácie.

Druhy kozmetických konzervačných látok

V Gran Velada máš k dispozícii rôzne typy kozmetických konzervantov , takže si môžeš vybrať jednu alebo druhú alebo ich kombinovať v závislosti od spracovania, ktoré sa chystáš robiť.

Napríklad v receptúrach na mydlo je vhodné pridať prírodné konzervačné látky s antioxidačným účinkom, aby sa tak ľahko nestali zatuchnutými. To isté platí pre telové maslá alebo penu.

Pri maskách, sérach, tonikách alebo čistiacich prostriedkoch na tvár sa odporúča staviť na prírodné konzervačné látky s antimikrobiálnymi vlastnosťami, pretože tieto výrobky majú vyššie percento vody.

Konzervačné látky pre krémy

Pri použití konzervačných látok na krémy je najlepšie kombinovať jeden s antioxidačnými vlastnosťami a iným antimikrobiálnym. Týmto spôsobom zabrániš tomu, aby sa olejová fáza stala stuchnutou a mikróby sa vyvíjali vo vodnej fáze.

Výber konzervačných látok pre krémy je nevyhnutný, pretože to zabezpečí, že sa nepokazia alebo sa objavia mikróby, ktoré ich môžu poškodiť. Maj na pamäti, že prírodné konzervačné látky pomáhajú udržiavať výrobky v perfektnom stave dlhšie.

Pri výrobe krémov je dôležité používať antimikrobiálne aj antioxidačné konzervačné látky. Prečo? Krémy sú výsledkom spojenia vodnej fázy s iným tukom. Aby sa zabránilo výskytu húb, kvasiniek alebo baktérií v časti vody, ktorú nesú, používa sa antimikrobikum. Okrem toho bude potrebné pridať antioxidant, aby sa ľahko nestuchli. Konzervačné látky pre krémy sa musia pridávať do formulácií, ktoré sú vyrobené od nuly, ako aj do tých, ktoré sú vyrobené zo základov.

Kozmetika s prírodnými konzervačnými látkami

Teraz, keď poznáš dôležitosť kozmetických prírodných konzervačných látok, stačí si vybrať, ktorý z nich použiješ. Pamätaj, že v našom internetovom obchode si môžeš kúpiť niekoľko typov kozmetických konzervačných látok. Vybav tvoju objednávku online a dostaneš ju pohodlne na uvedenej adrese! Veľkoobchod a maloobchod s prírodnými konzervačnými látkami. Kvalita zaručená!