Aktívne zložky do mydla a šampónu

V tejto časti nájdeš kompletný katalóg kozmetických účinných látok na výrobu domácich šampónov alebo tekutých mydiel. Vďaka nim zabezpečíš, že kozmetické a hygienické výrobky, ktoré si vyrobíš doma, budú plné blahodarných vlastností pre pokožku a vlasy. Aktívne zložky sú kľúčovým prvkom receptúr. Ľahko ich zaradíme do prípravkov a vďaka nim získame gély alebo šampóny so špecifickými účinkami podľa našich potrieb.

Aktívne zložky do mydla a šampónu

Najnovšie príspevky na blogu

Kozmetické aktívne látky

V tejto časti nájdeš kompletný katalóg kozmetických aktívnych látok na výrobu domácich šampónov alebo tekutých mydiel. Vďaka nim zabezpečíš, že kozmetické a hygienické výrobky, ktoré si vyrobíš doma, budú plné blahodarných vlastností pre pokožku a vlasy. Aktívne zložky sú kľúčovým prvkom receptúr. Ľahko ich zaradíme do prípravkov a vďaka nim získame gély alebo šampóny so špecifickými účinkami podľa našich potrieb.

V Gran Velada si môžeš zakúpiť aktívne zložky do mydla a šampónu v práškovej alebo tekutej forme. Podrobnejšie informácie o ich vlastnostiach a spôsobe použitia nájdeš v produktovom liste každej z nich. Je dôležité pridať odporúčané dávkovanie, aby prípravok fungoval. Pridanie väčšieho množstva účinnej látky nemusí nevyhnutne viesť k lepším výsledkom.

Ak si napríklad chceš vyrobiť domáci šampón proti všiam, v Gran Velade si môžeš kúpiť ocot Quassia, ktorý je prírodným repelentom proti všiam. Pomáha ich eliminovať a zabraňuje ich usadzovaniu vo vlasoch.  Na starostlivosť, výživu a kondicionovanie vlasov je skvelým spojencom keratín. V našom internetovom obchode si môžeš kúpiť od 50 ml až po jeden liter, ktorý pridáš do svojich šampónov, dáš zbohom krepovateniu a budeš mať hebké a hodvábne vlasy.

S hodvábnymi proteínmi dosiahneš aj hydratované, jemné a delikátne vlasy. Ak trpíš alopéciou, biotín je vitamín, ktorý pomáha posilniť vlasy. Tento vitamín je prítomný v produktoch, ako je mlieko alebo vajcia, a môžeš ho pridať do šampónov a zastavíš vypadávanie vlasov.

Na výrobu gélov je dobrou účinnou látkou aloe vera s množstvom upokojujúcich a hydratačných vlastností. Na citlivú pokožku si môžeš vyrobiť domáci gél obsahujúci poliplant sensitive skin, zmes rastlinných výťažkov s nechtíkom lekárskym, avokádom a harmančekom, ktorý je ideálny na upokojenie podráždenej alebo citlivej pokožky.