Oleje a maslá na výrobu masážnych olejov

Pri výrobe ručne vyrobených masážnych olejov je veľmi dôležité vybrať dobrý základný olej. Preto sme v Gran Velada vytvorili širokú škálu prírodných olejov, z ktorých si môžeš vyrobiť vlastný masážny olej. Oleje, ktoré nájdeš v tejto sekcii, sú rastlinné a prírodné. Sú kvalitné a predávajú sa v rôznych veľkostiach obalov. Ďalšou skvelou možnosťou sú maslá, ktoré sú veľmi hydratačné. V tomto prípade sa predávajú v pevnom stave, takže ich musíš roztopiť, aby sa mohli vyrobiť oleje.

Oleje a maslá na výrobu masážnych olejov

Najnovšie príspevky na blogu

Masážne oleje

Pri výrobe masážnych olejov remeselným spôsobom je nevyhnutný výber dobrého oleja, ktorý slúži ako základ. Preto sme v Gran Velada pripravili široký výber prírodných olejov, z ktorých si môžeš vyrobiť vlastný masážny olej. Oleje, ktoré nájdeš v tejto sekcii, sú rastlinné a prírodné. Sú dobrej kvality a predávajú sa v nádobách rôznych veľkostí. Ďalšou skvelou možnosťou sú maslá, ktoré sú veľmi zvlhčujúce. V tomto prípade sa predávajú v pevnom stave, takže ich musíš roztaviť, aby sa vyrobili oleje.

Jedným z najpoužívanejších na výrobu domácich masážnych olejov je jojobový olej, je veľmi výživný, zvlhčujúci a má regeneračné vlastnosti. Jednou z jeho skvelých vlastností je, že je to silný zvlhčovač, takže pomáha zadržiavať vodu v pokožke a udržuje pružnosť.

Ďalším olejom odporúčaným na masáž je hroznové semienko. Je bezfarebný a nemá ani zápach. Pomáha obnoviť pokožku a poskytuje pružnosť, čím dodáva mladší vzhľad. Je to mäkký olej, ktorý sa veľmi dobre vstrebáva, a preto je ideálny na výrobu masážnych olejov.

V tomto katalógu nemôže chýbať ani mandľový olej. Ak sa niečo vyznačuje svojou zvlhčujúcou silou. Reguluje hydratáciu, vyživuje a dodáva tonicitu a pružnosť. Musíme tiež pridať avokádový olej, bohatý na vitamíny A, D a E. Veľmi dobre preniká do pokožky a vďaka svojim hydratačným a zvláčňujúcim vlastnostiam pokožku zmäkčuje a uvoľňuje. Tento olej je ideálny pre suchú pokožku.

Marhuľový olej sa dôrazne odporúča na výrobu masážnych olejov na tvár pre svoju ľahkú konzistenciu. Medzitým sa olej z pšeničných klíčkov odporúča pre veľmi suchú a zrelú pokožku. Dôvod: má vysoký obsah vitamínu E a antioxidantov.

Toto je len niekoľko príkladov olejov v tejto kategórii, ktoré môžeš použiť na výrobu vlastných masážnych olejov, ale tu nájdeš oveľa viac. Pozývame ťa, aby si sa pozorne pozrel/a a vybral/a si ten, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim potrebám. V produktovom popise každého z nich uvidíš podrobné informácie o ich vlastnostiach.