Aktívne látky na výrobu liečivého mydla

Účinné zložky sú podstatnou súčasťou receptúr na výrobu liečivých mydiel typu "urob si sám", pretože poskytujú hlavné liečivé vlastnosti, ktoré bude mať výrobok po dokončení. Na webovej stránke Gran Velada ti ponúkame širokú škálu účinných látok na výrobu mydiel s účinkami podľa tvojich predstáv v domácich podmienkach. Výroba ručne vyrobeného mydla je jednoduchá, rýchla a ekonomická. Okrem toho sa staráme o to, aby bolo úplne domáce a ekologické. Môžeš si to overiť podľa pokynov v našich blogoch, kde nájdeš mnoho návodov na výrobu ručne vyrábaného mydla.

Aktívne látky na výrobu liečivého mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Aktívne látky na liečivé mydlá pre domácich majstrov

Účinné zložky sú podstatnou súčasťou receptúr na výrobu liečivých mydiel typu "urob si sám", pretože poskytujú hlavné liečivé vlastnosti, ktoré bude mať výrobok po dokončení. Na webovej stránke Gran Velada ti ponúkame širokú škálu účinných látok na výrobu mydiel s účinkami podľa tvojich predstáv v domácich podmienkach. Výroba ručne vyrobeného mydla je jednoduchá, rýchla a lacná. Okrem toho sa staráme o to, aby bolo úplne domáce a ekologické. Môžeš si to overiť podľa pokynov v našich blogoch, kde nájdeš mnoho návodov na výrobu ručne vyrábaného mydla.

V prípade olejových mydiel sa účinné látky pridávajú v procese premasťovania, pretože inak by teplo a pôsobenie žieravej sódy poškodilo ich účinky. Je veľmi dôležité mať na pamäti, že ak je pridávanou účinnou zložkou olej alebo extrakt, počiatočné množstvo oleja v zložení sa musí znížiť, aby nebolo príliš tekuté. Ide o vyrovnanie oboch olejov tak, aby konečné množstvo nebolo väčšie ako odporúčané množstvo a aby DIY liečivé mydlá boli dokonalé.

Účinné látky sú pri tvorbe vlastných liečivých mydiel základnými látkami. Pri výbere správnych aktívnych látok budeme musieť zohľadniť, aký typ ručne vyrobeného mydla chceme vyrobiť a na aký účel ho budeme používať. Tieto účinné látky môžu byť okrem iného antiseboroické, hydratačné, anticelulitídne, depigmentačné alebo exfoliačné.

Mydlá s účinkami

Od dávnych čias sa bylinky a prírodné látky považujú za základné účinné látky vo svete kozmetiky. Už pred stáročiami Egypťania dokázali využiť ich blahodarné účinky na výrobu vlastných liečivých mydiel a krémov. Aj dnes sú tieto účinné látky nevyhnutnou súčasťou prírodnej kozmetiky, ktorá je charakteristickým znakom  Gran Velada.

Ak chceš napríklad ošetriť škvrny na pleti a regenerovať pokožku, je potrebné na to použiť účinnú látku, ako je šípkový olej. Ak chceš obmedziť akné, pomôže ti pridanie oleátového oleja zo zeleného čaju alebo prášku z bio síry do mydiel s účinkami. 

Gél z aloe vera pôsobí upokojujúco, takže je nevyhnutný na výrobu hydratačných mydiel, ktoré pomáhajú napríklad zastaviť podráždenie atopickej pokožky. Rastlinný glycerín je tiež účinnou zložkou, ktorú možno v týchto prípadoch použiť. V prípade veľmi citlivej pokožky sa môžeš rozhodnúť aj pre oleát z mrkvového oleja, pretože poskytuje vitamín A a pomáha zmierňovať dermatitídu.

Rafinované bambucké maslo je ďalšou aktívnou zložkou používanou do mydiel s regeneračným účinkom, pretože je bohaté na vitamíny A a D, hĺbkovo vyživuje a pomáha zlepšovať pružnosť našej pokožky. Ak chceš exfoliačné mydlo, pridaj  aktívne zložky, ako je morské bahno s jódom.

Ako vidíš, možnosti, ktoré ponúkajú účinné látky pri výrobe ručne vyrábaného mydla, sú veľmi široké a rozmanité. V našom internetovom obchode nájdeš množstvo účinných látok, ktoré určite vyhovujú tvojim potrebám. Ak nenájdeš to, čo hľadáš, alebo máš akékoľvek pochybnosti, môžeš nám zavolať telefonicky a náš tím ti poradí. Radi ti odpovieme na tvoje otázky.