Povrchovo aktívne látky na výrobu tekutého mydla

V tejto časti ponúkame povrchovo aktívne látky na výrobu mydla alebo šampónu. Povrchovo aktívne látky sú zlúčeniny, ktoré spôsobujú zmeny na povrchu kvapaliny. V internetovom obchode Gran Velada si môžeš kúpiť tegobetaína de coco, lauril sulfato de sodio, polysorbate 80 o Texapón N40, teda výrobky, ktoré patria do tejto kategórie. Tieto látky majú dvojakú funkciu: na jednej strane čistia, v tomto prípade vlasy alebo pokožku, a na druhej strane spájajú všetky zložky prípravku.

Povrchovo aktívne látky na výrobu tekutého mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Povrchovo aktívne látky v mydle

V tejto časti  ponúkame povrchovo aktívne látky na výrobu mydla alebo šampónu. Povrchovo aktívne látky sú zlúčeniny, ktoré spôsobujú zmeny na povrchu kvapaliny. V internetovom obchode Gran Velada si môžeš kúpiť  tegobetaína de coco, lauril sulfato de sodio, polysorbate 80 o Texapón N40, teda výrobky, ktoré patria do tejto kategórie. Tieto látky majú dvojakú funkciu: na jednej strane čistia, v tomto prípade vlasy alebo pokožku, a na druhej strane spájajú všetky zložky prípravku.

Na výrobu tekutého mydla alebo šampónu je v podstate potrebné zmiešať vodnú fázu s tukovou fázou. Povrchovo aktívne látky sú priťahované vodou a tukom, takže tieto protichodné zložky sa nakoniec spoja a integrujú. Pomáhajú emulgovať tekuté mydlo a domáce šampónové prípravky, preto sa pri výrobe týchto produktov hojne používajú. Povrchovo aktívne látky navyše pomáhajú hĺbkovo hydratovať pokožku, pretože vďaka nim mydlo lepšie preniká do pokožky a vlasov.

Ich funkcie sa tým však nekončia. Sú zodpovedné za vytváranie charakteristickej peny týchto prípravkov a vďaka hlbšiemu čisteniu pomáhajú odstraňovať mastnotu alebo nečistoty z vlasov a pokožky. Prečo? Povrchovo aktívne látky pomáhajú prípravku preniknúť do pokožky hlavy alebo dermis, a preto dochádza k hlbšiemu čisteniu.

Tieto výrobky nie sú agresívne, naopak, zanechávajú pokožku jemnú a vlasy hebké. Ak chceš získať podrobnejšie informácie o tom, ako ich používať, ich technické vlastnosti a odporúčania na používanie nájdeš v produktovom liste každého výrobku. Okrem toho v našich blogoch nájdeš recepty na hygienické a kozmetické výrobky, ktoré ich obsahujú.