výroba tekutého domáceho mydla a šampónu

Tu nájdeš potrebné materiály na výrobu domáceho tekutého mydla a šampónu. Vyrobiť ich doma je jednoduché a nezaberie to veľa času. Aké sú výhody domácich produktov? Získaš úplne prispôsobené tekuté mydlo alebo šampón, ktorý vyhovuje tvojim potrebám a je cenovo dostupný. Nezabudni, že môžeš urobiť tvoje produkty organickým spôsobom pomocou 100% prírodných zložiek.

výroba tekutého domáceho mydla a šampónu

Najnovšie príspevky na blogu

Vyrob si tekuté mydlo

Tu nájdeš materiály potrebné na výrobu tekutého mydla a domáceho šampónu. Ich výroba doma bude jednoduchá a nezaberie ti veľa času. Výhody domácich výrobkov? Dostaneš tekuté mydlo alebo  šampón úplne personalizované, podľa tvojich potrieb a za výhodnú cenu. A navyše ich môžeš urobiť organickým spôsobom pomocou 100% prírodných zložiek. 

Pri výrobe tekutého mydla doma si môžeš vyrobiť sprchový gél, mydlo na ruky a dokonca aj domáce mydlo na pranie. Ak plánuješ vyrobiť niektorý z týchto výrobkov, na našej stránke nájdeš zložky, ktoré budeš potrebovať.

Veľmi jednoduchý spôsob, ako vyrobiť tekuté mydlo, začni od základov. Jedná sa o výrobky, ktoré sú polotovary a ktoré stačí obohatiť o vlastnosti, ktoré najlepšie sa hodia na tvoju pokožku.

Práca s týmito základmi je jednoduchá a rýchla. Ako vyrobiť tekuté mydlo? Prvý krok je odvážiť množstvo, ktoré budeš potrebovať zo základu a vložiť ho do vhodnej nádoby na prácu. Potom sa pridajú účinné látky, ktorými môžu byť éterické oleje, extrakty, prírodné rastliny, rastlinné oleje ... Všetky tieto produkty si môžeš zakúpiť na našej stránke..  

Zostáva len začleniť niekoľko kvapiek farbiva a vône, na dodanie mu tvojho osobného nádychu. Môžeš sa tiež rozhodnúť pre trblietky, sľudy alebo perleťové odlesky, aby tvoje tekuté mydlo malo extra lesk. Akonáhle je hotové, uchovávaj ho v nádobách, ktoré nájdeš v Gran Velada. Týmto spôsobom bude jeho používanie pohodlnejšie a praktickejšie.

Na dotvorenie finálnej podoby ti pomôžu naše nálepky, ktoré tiež môžeš nájsť v našom internetovom obchode Gran Velada a môžeš nimi ozdobiť obal a tak vyhotoviť ideálny darček.  

Môžeš tiež vyrobiť tekuté mydlo od nuly. V tomto prípade sú základnými zložkami: voda, olej a potaš. Sú to tie isté zložky, ktoré sa používajú na výrobu prírodného tuhého olejového mydla , len na tekuté mydlo musíš použiť potaš, nie kaustickú sódu .

Ako vyrobiť tekuté mydlo s potšou? Prvá vec je zmiešať potaš a vodu v jednej nádobe a v druhej zahriať oleje na 60 ° C. Keď majú obe zmesi rovnakú teplotu, potaš + voda sa vleje do olejov a mieša sa mixérom, až kým hmota nebude mať dobrú konzistenciu.  

Teraz vlož hmotu do sklenenej nádoby a umiestni ju do vodného kúpeľa tak, aby sa mydlo varilo niekoľko hodín. Musíš neustále miešať. Keď je mydlo belavé a s krémovou textúrou, odstráň ho z tepla a zakri ho prikrývkou. Malo by odpočívať niekoľko dní.

Po tomto období musíš trochu po kúsku pridať horúcu vodu a premiešať. Musíš to urobiť opatrne, pretože inak sa vytvorí veľa peny. Keď je mydlo tekuté, je čas neutralizovať pH. Ako? Rozpustením 60 g kyseliny citrónovej v 230 g vody, ktorú pridáš neskôr do tekutého mydla.

Teraz je čas tiež pridať účinné látky, ktorými môžu byť extrakty, éterické oleje ...

Pred použitím mydla je nevyhnutné skontrolovať, či je pH správne. Týmto krokom si môžeš vyrobiť tekuté mydlo doma od nuly. Vyberieš si, ktorá receptúra sa ti najviac páči na výrobu vlastného gélu, mydla na ruky!

 

Domáci šampón

Sortiment kozmetiky a výrobkov osobnej hygieny, ktoré je možné vyrobiť ručne, zahŕňa aj domáci šampón. Výroba doma je jednoduchá a môžeš staviť na výrobky bez silikónov a parabénov, ktoré rozmaznávajú a starajú sa o tvoje vlasy.

Domáce šampón jeho výroba je veľmi jednoduchá. Potrebuješ iba jeden z mydlových základov ktoré nájdeš v našom internetovom obchode a aktívne zložky, aby sa obohatilo o všetky blahodárne účinky. Ako dodať účinné látky domácemu šampónu? Môžeš pridať extrakty, éterické oleje, rastlinné oleje alebo produkty, ako je keratín.  

S prísadami, ktoré nájdeš v našom internetovom obchode, si môžeš vyrobiť napríklad domáci šampón na mastné vlasy, šampón proti vypadávaniu vlasov, masky na posilnenie vlasov alebo kondicionéry na suché vlasy.  

Ak chceš, aby mal fantastickú arómu, stačí do domáceho šampónu pridať niekoľko kvapiek aromatickej esencie. Môžeš mu tiež dodať zábavný farebný nádych pomocou farbív, ktoré tiež môžeš nájsť na našej stránke.  

Keď si už vyrobíš tvoj domáci šampón , posledný krok je už len ho uskladniť v spárvnych nádobách, aby sa udržal v perfektnom stave. V našom internetovom obchode nájdeš širokú škálu nádob, ktoré ti umožnia pohodlne ho uskladniť. Okrem toho ponúkame aj výrazné nálepky, na odlíšenie jedného produktu od druhého.  

POzri si túto sekciu a nájdi tu všetko čo potrebuješ. Ak budeš mať nejaké otázky bez problémov sa môžeš obrátiť na náš tím zákazníckej podpory, ktorý ti vždy rád a ochotne vo všetkom poradí.