Oleje a maslá na balzam na pery

Vosky, maslá a rastlinné oleje tvoria túto časť prírodných zložiek rúžov. Sú to suroviny, ktoré potrebuješ na výrobu vlastného domáceho balzamu úplne prirodzeným a ekologickým spôsobom. Vďaka nim budeš mať jemné a hydratované pery a môžeš dať zbohom suchým perám.

Oleje a maslá na balzam na pery

Najnovšie príspevky na blogu

Prírodné ingrediencie pre balzamy

Vosky, maslá a rastlinné oleje tvoria túto časť prírodných zložiek balzamov. Sú to suroviny, ktoré potrebuješ na výrobu vlastného domáceho balzamu úplne prirodzeným a ekologickým spôsobom. Vďaka nim budeš mať jemné a hydratované pery a môžeš dať zbohom suchým perám.

Pri výrobe domáceho balzamu na pery si môžete vybrať použitie prírodných voskov alebo masiel. K týmto zložkám budete musieť pridať oleje, aby ste naplnili svoje laboratóriá vlastnosťami. V tejto časti nájdete vosky v perlách a vločkách, aby bolo pohodlnejšie ich rozpustiť. Máme napríklad včelí vosk.

Pokiaľ ide o maslá, môžete si kúpiť kakao, mango alebo bambucké maslo. Všetky sú veľmi hydratačné, a preto sú ideálne na výrobu tohto typu prípravku. Stačí odvážiť uvedené množstvo a rozpustiť maslá v mikrovlnnej rúre. Môžete kombinovať maslá medzi sebou a dokonca pridať malé množstvo vosku.

Balzamy chránia pery vystavené chladu alebo vetru a vytvárajú tenký film, ktorý ich udržuje hydratované a zabraňuje ich vysychaniu. Na ich výrobu doma sú okrem voskov a masla potrebné aj rastlinné oleje. V tejto časti nájdete skvelých spojencov, ktorí sa starajú o vaše pery. To je prípad babassu oleja, ktorý spomaľuje olupovanie pokožky a vyživuje popraskané pery. Zjemňuje pokožku a dodáva jej šťavnatejší a výživnejší vzhľad.

Ďalšou dobrou voľbou je kokosový olej: obsahuje prospešné mastné kyseliny a ľahko sa vstrebáva do pokožky, takže ju hĺbkovo vyživuje. Šípkový olej medzitým obnovuje popraskané pery, hydratuje ich a chráni. Je ideálny na boj proti suchosti a podráždeniu. Ďalším skvelým spojencom je arganový olej, ktorý vďaka svojim regeneračným vlastnostiam pomáha obnoviť poškodenú pokožku pier. Veľmi dobre sa vstrebáva, a preto hĺbkovo regeneruje.

Toto je niekoľko príkladov najprínosnejších olejov na pery, ale v tejto časti ich nájdeš oveľa viac.V informačnom liste každého z nich nájdeš podrobnejšie informácie o ich vlastnostiach a spôsobe použitia.V našich blogoch objavíš aj recepty na výrobu domácich balzamov na pery.