Výroba parfumov a kolínskych vôd

Chceš si vrobiť domácu vôňu? A čo keby som vám povedal, že to môžeš urobiť za menej ako 10 eur? Parfuméria je fascinujúci svet, ktorý je dostupný všetkým vďaka zložkám a materiálom, ktoré nájdeš v Gran Velada. Všetko, čo potrebuješ na výrobu doma, tu máš.

Výroba parfumov a kolínskych vôd

Najnovšie príspevky na blogu

Ako vyrobiť domáci parfum

Chceš si vyrobiť domáci parfum? Čo ak ti poviem, že to môžeš urobiť za menej ako 10 eur? Parfuméria je fascinujúci svet dostupný pre každého vďaka ingredienciám a materiálom, ktoré nájdeš v Gran Velada. Všetko, čo potrebuješ na ich výrobu doma, máš tu.

Predtým, ako budeš pokračovať, chceme ti dať do pozornosti že výroba domáceho parfumu je oveľa jednoduchšia, ako sa môže zdať. V skutočnosti potrebuješ iba dve zložky: alkohol a aromatickú esenciu. Sú zmiešané v správnom pomere. Žiadne tajné vzorce ani fotografie... Je to rýchle a veľmi, veľmi jednoduché!

Pokiaľ ide o výrobu domáceho parfumu , hlavnou zložkou je aromatická esencia, pretože vďaka nej budeš mať vôňu, ktorú hľadáš. Existuje nespočetné množstvo vôní a výber jednej alebo druhej závisí len od teba, tvojho osobného vkusu.

Páčia sa ti svieže arómy, ktoré vyžarujú dynamiku a vitalitu? Potom budeš milovať citrusové a vodné esencie. Ak máš viac jemných a práškových vôní, môžeš sa rozhodnúť pre sladké a ovocné esencie; A ak dávaš prednosť intenzívnym a sugestívnym arómam, kvetinové esencie a koreniny vám budú vyhovovať. Existuje oveľa viac, takže hľadaj čuchové tóny, ktoré sa ti najviac páčia!

V Gran Velada ti dávame k dispozícii rozsiahly katalóg s viac ako 300 referenciami, od najklasickejších a najznámejších, ako je kokos, vanilka, ruže, čokoláda alebo mandarínka, aby sme vymenovali aspoň niektoré; na ďalšie exotickejšie a exkluzívnejšie, ako je šampanské a jahoda, jazmín a bambus, orientálny jantár alebo citrónová figa.

V každej aromatickej esencii nájdeš podrobne jej čuchovú pyramídu, týmto spôsobom môžeš získať predstavu o jej vôni. Vrchnými tónmi sú prevládajúce arómy, ktoré sú vnímané pri aplikácii vône. Aktivujú čuch a pripravujú ho na to, čo prichádza. Po tejto prvej explózii vôní sa objavia tóny srdca, ktoré definujú vôňu a tie, ktoré vydržia najdlhšie. Aby bolo možné dokončiť, základné tóny ho dokončujú tvarovaním a dodávajú mu hĺbku a intenzitu.

Tieto vonné esencie je možné navzájom kombinovať a dosiahnuť tak exkluzívne a úplne personalizované vône. Ako to znie dobre? Odváž sa urobiť si testy a vytvoriť domáce parfumy.

Ďalšou možnosťou je vyrábať doma parfumy, ktoré sú v čuchovom súlade s komerčnými vôňami. Ak je to to, čo chceš, potom sa rozhodni pre parfumové esencie, tiež známe ako protitypy. S nimi získaš výtvory s neuveriteľnou arómou. Existujú ženské, mužské a detské parfumové esencie a katalóg je tiež veľmi rozsiahly a pestrý, aby sa pokúsil prispôsobiť všetkým vkusom. Získaj ich a získaj parfumy s profesionálnym výsledkom bez míňania veľa peňazí!

Najťažšou časťou celého procesu bude zvoliť si esenciu, ktorá sa ti najviac páči. Je ich toľko a všetky voňajú tak dobre, že je veľmi ťažké vybrať si len jeden! Akonáhle urobíš toto rozhodnutie, zvyšok bude "hračka".

Ako vyrobiť parfum

Do zoznamu zložiek musíme pridať alkohol 96 ° a maj na pamäti, že môžeš použiť aj demineralizovanú vodu a glycerín. Tieto dve zložky sa používajú hlavne v detských kolóniách na zníženie percenta alkoholu.

Ak chceš, aby aróma vydržala dlhšie, musíš do zoznamu pridať dimetikón, fixačný prostriedok, ktorý pomôže aróme byť odolnejšou; A maj na pamäti, že tvojim parfémom môžeš tiež dodať farebný nádych niekoľkými kvapkami vo vode rozpustných tekutých farbív. Predstavivosti sa medze nekladú!

Už poznáme ingrediencie, takže sa pozrime, ako vyrobiť parfum. Vzorec, ktorý nikdy nezlyhá, je zmiešať 70% 96 ° alkoholu s 30% esencie. Odtiaľ môžeš "hrať" s percentom alkoholu a zahrnúť ďalšie varianty na jeho zníženie. Ak chceš vidieť receptúry, v blogu www.blog.granvelada.sk objavíš rôzne návody a techniky. Pomôžu ti s vypracovaním!

Akonáhle budeš mať zmes vyrobenú, maj na pamäti, že je potrebné ju nechať macerovať týždeň v tesne uzavretej sklenenej nádobe. Musí byť na tmavom, suchom a chladnom mieste. Po uplynutí tejto doby bude tvoj parfum pripravený na použitie.

Nemôžeme zabudnúť na balenie, aby bol výsledok dokonalý! Nádoby sú základným kúskom, pretože pomáhajú zachovať parfum a uprednostňujú jeho aplikáciu. V Gran Velada sú rôzne materiály, tvary a veľkosti, od malých flakónov, ktoré môžeš nosiť v taške, až po elegantnejšie modely, ideálne na poskytnutie dobrého parfumu. Všetky sú praktické a funkčné a budú veľmi užitočné. Doplň ich nálepkami, ktoré nájdeš v našom internetovom obchode a dosiahneš, že výsledok je perfektný.

Ich výroba doma je taká jednoduchá a obohacujúca, že akonáhle začneš, nebudeš môcť prestať vyrábať parfumy pre celú rodinu. Za menej, ako si myslíš, budeš mať pre seba tvoje exkluzívne parfumy k dispozícii za najlepšiu cenu. Odváž sa to skúsiť, pretože výsledky stoja za to!