Vône na mydlo a šampón

V Gran Velade máme viac ako 300 vôní, ktorými môžeš aromatizovať svoje gély a šampóny. Môžeš si kúpiť vonné esencie s ovocnými, kvetinovými, citrusovými, bylinnými, korenistými, sladkými, drevitými, morskými, vianočnými, exotickými, detskými... Je vecou vkusu vybrať si vôňu, ktorou aromatizuješ svoje gély alebo šampóny.

Vône na mydlo a šampón

Najnovšie príspevky na blogu

Kúpiť aromatické esencie

V Gran Velade máme viac ako 300 vôní, ktorými môžeš aromatizovať svoje gély a šampóny. Môžeš si kúpiť vonné esencie s ovocnými, kvetinovými, citrusovými, bylinnými, korenistými, sladkými, drevitými, morskými, vianočnými, exotickými, detskými... Je vecou vkusu vybrať si vôňu, ktorou aromatizuješ svoje gély alebo šampóny.

Sú to koncentrované, vysokokvalitné esencie, takže na aromatizovanie tvojich domácich hygienických výrobkov stačí len niekoľko kvapiek. Napríklad na približne 250 gramov šampónového základu postačia 4 gramy vonnej esencie. Pridaj ju do základu a zmes dobre premiešaj, aby bola úplne nasiaknutá vôňou. Pamätaj na to, že niektoré aromatické esencie majú tmavú alebo žltkastú farbu a môžu naše prípravky trochu zafarbiť.

Esencie sú k dispozícii v praktických plastových nádobách s objemom od 50 ml do jedného litra. Keďže sú koncentrované, sú veľmi cenovo výhodné. Okrem toho sa tie isté esencie môžu použiť na parfumovanie gélov a šampónov, ale aj mydiel, na výrobu osviežovačov vzduchu alebo na pridanie do domácich krémov. Preto sú esencie veľmi univerzálne a viacúčelové.

Ak chceš, aby mal tvoj šampón citrusový nádych, môžeš sa rozhodnúť pre esencie ako pomaranč, citronela, kivi alebo mandarínka. Ak hľadáš jemné vône, môže sa ti hodiť kvet bavlníka. V šampónoch sa veľmi často používajú aj bylinné vône. Dobrou voľbou je napríklad aromatická esencia mäty alebo zeleného čaju, hoci všetko závisí od osobného vkusu.

V prípade gélov môžeš použiť kvetinové esencie, ako je levanduľa, ruža alebo harmanček, alebo ovocné esencie, ako je červené ovocie, mango a papája, červené jablko alebo marakuja. Môžeš ich tiež skombinovať niekoľko a dosiahnuť tak jedinečnú vôňu podľa vlastného vkusu.