Aktívne zložky pre masážne oleje

Aktívne zložky sú rôzne druhy látok, ktoré prinášajú prospešné vlastnosti tvojim masážnym olejom. Pridaním ich do tvojich domácich prípravkov dosiahnete rôzne výhody pre tvoju pokožku. V tejto sekcii nájdeš aktívne zložky pre masáže ako kofeín, termálne blato alebo alkohol z rozmarínu. Každý z nich ti prinesie niečo konkrétne.

Aktívne zložky pre masážne oleje

Najnovšie príspevky na blogu

Aktívne zložky pre masáže

Účinné látky sú rôzne typy látok, ktoré poskytujú prospešné vlastnosti tvojim masážnym olejom. Ich pridanie do tvojich domácich prípravkov získa rôzne výhody pre tvoju pokožku. V tejto sekcii nájdeš účinné látky pre masáže ako kofeín, termálne bahno alebo rozmarínový alkohol. Každý z nich ti prinesie niečo konkrétne.

Napríklad gáfor pomáha obmedziť bolesť svalov alebo kĺbov. Má protizápalové a osviežujúce vlastnosti. Je ideálny na boj proti unaveným nohám a problémom s krvným obehom. Podobné výhody sa dosiahnu s mentolom, ktorý vytvára pocit chladu, ktorý pomáha odľahčovať nohy.

Medzitým sa do masážnych olejov môže pridať morský kal s jódom a termálne bahno so sírou a stopovými prvkami na výrobu zábalov. V tomto prípade sa aplikuje na telo, nechá sa pôsobiť niekoľko minút, aby pokožka absorbovala svoje vlastnosti a potom sa opláchne veľkým množstvom vody. Tieto kaly sa odporúčajú na čistenie pokožky, elimináciu toxínov a absorpciu oleja. Výsledok po takomto zábale: hladšia a pevnejšia pokožka.

Rozmarínový alkohol môže byť tiež začlenený do masážnych olejov. V tomto prípade stimuluje krvný obeh, je antireumatický a spomaľuje kŕče. Jeho použitie sa odporúča na masáž proti bolestiam kĺbov a bedrovej oblasti. Okrem toho je to dobré pre tých, ktorí majú kŕčové žily a unavené problémy s nohami. Kofeín pomáha bojovať proti tuku, preto sa odporúča na odvodnenie, zníženie a anticelulitídne masáže. Má redukčný a spevňujúci účinok. Aloe vera je skvelým spojencom na zvlhčenie a upokojenie pokožky.

Mnohé z výrobkov v tejto kategórii sa predávajú vo forme prášku, v baleniach rôznych veľkostí. Ideálne na ich začlenenie do masážnych olejov je zriediť trochu základného oleja odporúčaným množstvom zvolenej účinnej látky. V trecej miske sa dobre premieša a keď ju máme úplne integrovanú, pridá sa do zvyšku oleja. Všetko je zmiešané a budeme ho mať pripravený na použitie a vychutnať si jeho vlastnosti.

Viac informácií o odporúčanom množstve použitia a vlastnostiach každej účinnej látky nájdeš v produktovom popise. Nájdeš tam podrobnejšie údaje o jeho výhodách a o tom, ako ho používať.