Výroba kadidla

Slovo "incense" pochádza z latinčiny "incensum", čo znamená zapáliť. Je to prípravok z rastlinných živíc a esenciálnych olejov, ktoré pri spaľovaní uvoľňujú intenzívnu vôňu. Táto technika sa používa od pradávnych čias. Zvyšky nájdené v archeologických vykopávkach naznačujú, že incenzívum už bolo súčasťou náboženského a kultúrneho života vo veľa častiach sveta od doby predhistorickej. Podľa starých písomností si môžeme urobiť predstavu o tom, ako náboženstvá a kultúry staroveku používali vône bylín, kvetov, listov stromov a iných prírodných zdrojov vo svojich duchovných praktikách.

Výroba kadidla

Najnovšie príspevky na blogu

Ako vyrobiť kadidlo

Slovo kadidlo pochádza z latinského "incensum", čo znamená zapáliť. Je to prípravok s rastlinnými živicami a éterickými olejmi, ktoré pri horení vydávajú intenzívnu arómu. Táto technika sa používa už od staroveku. Pozostatky nájdené pri archeologických vykopávkach naznačujú, že kadidlo bolo súčasťou náboženského a kultúrneho života v mnohých častiach sveta už od praveku. Zo starovekých spisov môžeme získať predstavu o tom, ako staroveké náboženstvá a kultúry používali vôňu bylín, kvetov, listov stromov a iných prírodných zdrojov vo svojich duchovných praktikách.

Kadidlo pôvodne neobsahovalo nič iné ako mleté bylinky, zeleninové žuvačky a med. Niektorí odborníci sa domnievajú, že horiace predmety, ako je céder, bobule, korene a živice, nám dali naše prvé kadidlo. Dnes však môžeme vyrobiť veľa druhov kadidla a prezentovať ich v rôznych formách, ako sú prútiky, prášok, šišky ...

Kadidlo možno rozdeliť hlavne do dvoch typov, v závislosti od toho, ako ich budeme páliť: nehorľavé kadidlo, ktoré vyžaduje alternatívny zdroj tepla; alebo horľavé kadidlo, ktoré sa zapáli priamo plameňom a zanechá malé horiace uhlíky, ktoré horia a uvoľňujú arómu.

V tejto časti nájdeeš všetky materiály na výrobu kadidla. V Gran Velada predávame výrobky samostatne a máme tiež štartovaciu súpravu, ktorá obsahuje všetko, čo potrebuješ. V tejto súprave sú uvedené presné množstvá všetkých produktov a pokyny, ktoré ťa prevedú celým procesom. Ak chceš vidieť, ako vyrobiť kadidlo v našich blogoch, môžeš vidieť video, kde je krok za krokom vysvetlené , ako ho urobiť úplne ručne vyrobeným.

V našom internetovom obchode si môžeš kúpiť drevené tyčinky na výrobu kadidla a množstvo vôní. Každý z nich má sériu vlastností. Tým, že si ich vyrobíš doma, si môžeš vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje prostrediu, ktoré chceš vytvoriť vo tvojej domácnosti.