Arómy na mydlá

Aromatické esencie ti pomôžu, aby olejové mydlá, ktoré si doma vyrobíš, nádherne voňali. Katalóg je veľmi rozsiahly, nájdeš tu stovky odkazov, z ktorých si môžeš vybrať. Citrusové, sladké, kvetinové, ovocné vône... Tvoje ručne vyrobené mydlá budú mať neuveriteľnú vôňu! Stačí pridať pár kvapiek do zmesi a uvidíš, ako príjemne budú tvoje mydlá voňať. Vo videu vpravo nájdeš všetky informácie, takže stlač tlačidlo play a nenechaj si ujsť žiadny detail. Môžeš si tiež stiahnuť bezplatnú príručku na výrobu mydla a zistiť všetko o tomto vzrušujúcom svete.

Arómy na mydlá

Najnovšie príspevky na blogu

Esencie na olejové mydlá

Pokiaľ ide o parfumované olejové mydlá, môžeš sa rozhodnúť pre vonné esencie. Ide o syntetické vône, ktoré obnovujú určitú vôňu, napríklad čokolády, pomaranča, kávy, ruží, vanilky, kadidla... Katalóg je obrovský a každý si v ňom nájde niečo! Vďaka nim budú tvoje mydlá voňať neuveriteľne.

Ak sa rozhodneš pre vonné esencie na parfumovanie olejových mydiel, je dôležité mať na pamäti, že niektoré z nich môžu spôsobiť, že mydlo príliš rýchlo stvrdne.

To je prípad vôní obsahujúcich geraniol a eugenol. Tieto zložky spôsobujú veľmi rýchle stvrdnutie a niekedy sa s nimi môže ťažko pracovať. Ak sa ti to stane, je potrebné zmes naliať do formy čo najskôr a niekoľkokrát ňou poklepať, aby dobre stuhla.

Existujú aj vonné látky, ktoré majú opačný účinok: skvapalňujú zmes. V tomto prípade musíš zmes dlhšie šľahať, aby stuhla a dosiahla požadovanú štruktúru.

Pred použitím aromatickej esencie pri výrobe mydla sa odporúča ju otestovať. Ako? Oddeľ 50 g zmesi, pridaj 10 kvapiek esencie, ktorú sa chystáš použiť, a uvidíš, čo sa stane.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že niektoré vône sú farebné, takže sa môžu zmes mierne zafarbiť. Viac informácií o tom nájdeš v informačnom liste k jednotlivým vôňam.V prípade vôní obsahujúcich vanilín, nitrované pižmo a kumarín môžu mydlá časom stmavnúť.

Koľko vonnej esencie mám pridať? Odporúčané množstvo sa pohybuje okolo 1 percenta. Všetko závisí od tvojho vkusu a intenzity vône, ktorú hľadáš. Esencie sa pridávajú do mydlovej zmesi. Naša rada? Pridaj po troške, premiešaj a ak chcete väčšiu intenzitu, pridaj ešte niekoľko kvapiek.

Viac informácií nájdeš v bezplatný manuál výrobu mydiel, ktorý si môžeš stiahnuť. Zistíš tam potrebné ingrediencie, postup a recepty krok za krokom. Videonávody si môžeš pozrieť aj na blogu www.hacerjabones.es.