Aromaterapeutické éterické oleje

Jedným z najlepších spôsobov, ako využiť vlastnosti esenciálnych olejov, je prostredníctvom masážnych sviečok, ktoré ti umožnia uvoľniť telo a myseľ. V Gran Velada nájdeš esenciálne oleje na sviečky. Sú dobrej kvality a s nimi môžeš vyrobiť vlastné masážne sviečky plné výhod.

Aromaterapeutické éterické oleje

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje na sviečky

Jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať vlastnosti éterických olejov, sú masážne sviečky, ktoré ti umožnia relaxovať telo a myseľ. V Gran Velada nájdeš esenciálne oleje na sviečky. Sú kvalitné a s nimi si môžeš vyrobiť vlastné masážne sviečky nabité výhodami.

Robiť ich doma je jednoduchšie, ako sa môže zdať. Stačí rozpustiť zvolený prírodný vosk a maslo a pridať rastlinné oleje. Keď teplota klesne, pridaj esenciálny olej. Odporúča sa, aby tento podiel nepresiahol 1%, pretože sú veľmi koncentrované. Nechaj vychladnúť, umiestni knôt a počkaj, kým úplne nestuhne. Masážna sviečka bude pripravená na použitie.

Ak chceš vychutnať všetky vlastnosti éterických olejov, stačí zapáliť sviečku a nechať ju svietiť niekoľko minút. Postupne bude vydávať príjemnú arómu, ktorá ti pomôže uvoľniť napätie. Akonáhle sa stane tekutým, môžeš naliať oleje na telo. Neboj sa spáliť, pretože vosky používané na tieto sviečky majú nízku teplotu topenia, preto bude olej horúci, ale nebude horieť. Normálne je to okolo 40 ° C.

Esenciálne oleje naplnia tvoje masážne sviečky pozitívnymi vlastnosťami. V závislosti od výhod, ktoré chceš získať, si musíš vybrať jednu alebo druhú. Sú ideálne na uvoľnenie napätia, rozlúčku so stresom a relaxáciu. Môžeš napríklad pridať esenciálny olej z levandule, bergamotu, ylang ylang, majoránky, neroli, palisandru, harmančeka alebo petitgrainu. Všetky sa odporúčajú na zmiernenie stresu, pretože sú relaxačné a uvoľňujúce.

Aplikácia éterických olejov vo forme masáže na pokožku má dve výhody: na jednej strane využívate jej vlastnosti, zatiaľ čo jej vôňa dosiahne prostredníctvom aromaterapie zlepšenie fyzického a psychického stavu osoby, ktorá dostáva masáž.