Knôty na vonné sviečky

V tejto sekcii Gran Velada môžeš kúpiť knôty pre aromatické sviečky. Predávajú sa v rôznych dĺžkach, od jedného metra po 50 metrov. Okrem toho sú k dispozícii v rôznych milimetroch šírky. V závislosti od priemeru tvojej sviečky musíš zvoliť šírku sviečky alebo inú. Napríklad pre sviečku s priemerom 6 centimetrov je odporúčané použiť sviečku 6-7 milimetrov.

Knôty na vonné sviečky

Najnovšie príspevky na blogu

Kúp si knôty na sviečky

V tejto časti Gran Velada si môžeš kúpiť knôty na vonné sviečky. Predávajú sa v rôznych dĺžkach, od jedného metra do 50 metrov. Sú tiež k dispozícii v šírke niekoľkých milimetrov. V závislosti od priemeru tvojej sviečky sa musíš rozhodnúť pre jednu alebo druhú šírku knôtu. Napríklad pre sviečku s priemerom 6 centimetrov sa odporúča použiť knôt 6-7 milimetrov.

V našom internetovom obchode nájdeš voskovaný knôt, ktorý je pripravený na použitie. Je veľmi praktický a ľahko použiteľný. Je to veľmi pohodlná a rýchla možnosť. Máme tiež organický knôt a nevoskovaný bavlnený knôt. V oboch prípadoch musia byť pred umiestnením navoskované. Je to veľmi jednoduchý proces. Knôt musíš niekoľkokrát ponoriť do vosku alebo roztaveného parafínu, ktorý použiješ na výrobu sviečky. Akonáhle je knôt impregnovaný, nechá sa uschnúť a bude pripravený na použitie.

Normálne vonné sviečky sa vyrábajú v pohári alebo v inom type nádoby. Ak sa tak chystáš urobiť, existujú tri spôsoby, ako umiestniť knôt. Jedným z nich je naliať roztavený vosk alebo parafín do pohára a potom dať knôt do stredu. Nechaj ho vyschnúť a pripraviť. Pri druhej možnosti nechaj parafín alebo vosk chvíľu vychladnúť v nádobe a bez úplného vytvrdnutia vlož vodiacu tyč do stredu. Do zostávajúceho otvoru umiestni knôt.

Treťou možnosťou je vložiť knôt do držiaka knôtu a umiestniť ho na dno skla. Drž knôt za vrch a nalej trochu parafínu alebo roztaveného vosku, aby sa držiak knôtu "prilepil" na dno. Po zaschnutí postupne nalej zvyšok vosku. Týmto spôsobom zabezpečíš, že knôt je vertikálny, aj keď je sviečka spotrebovaná. Použitie držiaka knôtu je jednoduché: umiestni ho na jeden koniec knôtu a stlačíš ho nožnicami tak, aby sa neuvoľnil.

V našich blogoch môžeš podrobnejšie vidieť, ako používať knôty a nájdeš niekoľko receptov na výrobu vonných sviečok. Je to veľmi jednoduché a výsledok si podmaní všetky tvoje zmysly.