Výroba vonných sviečok

Chceš sa naučiť, ako vyrábať vonné sviečky? Tak potom tu si na správnom mieste. Tu objavíš všetko, čo potrebuješ vedieť. Uvidíš, že postup je veľmi jednoduchý a výsledky prekvapujúce. Keď ich budeš mať hotové, stačí ich zapáliť a relaxovať v teplom a pokojnom prostredí. Skutočná rozkoš pre zmysly!

Výroba vonných sviečok

Najnovšie príspevky na blogu

Ako vyrobiť vonné sviečky

Chceš sa naučiť vyrábať aromatické sviečky? Tak tu si na správnom mieste. Tu objavíš všetko, čo potrebuješ vedieť. Uvidíš, že postup je veľmi jednoduchý a výsledky prekvapujúce. Akonáhle ich máš hotové, stačí ich už len zapáliť a relaxovať v teplom a pokojnom prostredí. Je to skutočné potešenie pre zmysly!

Normálne vonné sviečky sa vyrábajú v skle alebo inej nádobe. Dôvod? Nesú vysoké percento esencie, takže vosk sa stáva mäkším, menej konzistentným a ľahko sa topí. Preto pri domácej výrobe je veľmi dôležité dbať na správny výber nádoby.

Jednou z veľkých výhod stavenia na výrobu vonných sviečok je, že si môžeš vybrať tvoju obľúbenú arómu. Týmto spôsobom môžeš zvýšiť pokoj, pozitívne energie alebo znížiť stres. Všetko závisí od vône, ktorú si vyberieš! V internetovom obchode Gran Velada nájdeš viac ako 300 aromatických esencií a éterických olejov na parfumovanie tvojich domácich sviečok. Ktorú si vyberieš?

Na výrobu tohto typu sviečok sa odporúča použiť vosk GV-35. Jeho zloženie neobsahuje žiadne škvrny ani vzduchové bubliny. Okrem toho pripúšťa veľké množstvo arómy. Preto je ideálny pre vonné sviečky. Ak používaš parfum fixačný prostriedok GV-503, môžeš pridať až 10% aromatickej esencie.

Pokiaľ ide o knôt, našou radou je, rozhodnúť sa pre voskovaný knôt, pretože sa veľmi pohodlne používa. Najdôležitejším krokom v tomto prípade je zvoliť vhodnú veľkosť s prihliadnutím na priemer nádoby.

Ako vyrobiť domáce vonné sviečky

Ako vyrobiť domáce vonné sviečky? Najprv roztop vosk v hrnci na miernom ohni spolu s prísadou GV-503. Do roztaveného vosku môžeš pridať 10% aromatickej esencie. Napríklad, ak sa chystáš použiť 100 gramov vosku GV-35, môžeš pridať až 10 gramov esencie.

Môžeš tiež začleniť niekoľko kvapiek tekutého farbiva. To je už len na tebe ale pravdou je, že týmto spôsobom sú oveľa farebnejšie. Ale je to vec vkusu. To je jedna z výhod výroby vonných sviečok doma: ty sa rozhodneš, čo pridať a čo nie.

Dobre premiešaj, aby sa všetky zložky spojili a naplň zvolenú nádobu. POtom počkaj, kým sviečka vychladne. Je dôležité vyhnúť sa prievanu, aby nedošlo k žiadnym škvrnám a nezabudni, že nádoba by nemala byť príliš studená.

Keď vrchná vrstva začne tuhnúť, je čas umiestniť knôt do stredu. Počkaj, kým vychladne. Už len zostáva ozdobiť ich a vonné sviečky budeš mať pripravené použitie a vychutnanie si špeciálnej atmosféry.

Vyrobiť vonné sviečky je jednoduché. Tak neváhaj a vyrob si ich doma. Navyše si môžeš aj zarobiť ak ich predáš na trhoch alebo veľtrhoch. Ak máš nadšenie pre domácu výrobu, určite si zamiluješ tieto vonné sviečky.

Ak chceš získať viac informácií, môžeš si stiahnuť náš www.blog.granvelada.sk bezplatný manuál na výrobu sviečok. Bude pre teba veľkou pomocou pri výrobe týchto sviečok. Okrem toho v www.blog.granvelada.sk máš k dispozícii podrobné návody, ktoré môžeš ľahko uviesť do praxe.