Vosky a parafíny

Vosk na sviečky je hlavnou zložkou pri domácej výrobe sviečok a jeho správny výber je nevyhnutný na to, aby boli výsledky podľa očakávania. Nie všetky vosky sú vhodné na výrobu akéhokoľvek typu sviečky. Každý výrobok si vyžaduje špecifické požiadavky, ktoré spĺňajú určité vosky . Preto je dôležité vedieť, aký typ sviečky sa bude vyrábať, a podľa toho si vybrať ten či onen vosk.

Vosky a parafíny

Zoznam produktov

1/3

Najnovšie príspevky na blogu

Vosk na sviečky

Vosk na sviečky je hlavnou zložkou pri ich výrobe doma a jeho dobrý výber je nevyhnutný na to, aby výsledky boli podľa očakávania. Pretože nie všetky vosky slúžia na výrobu akéhokoľvek typu sviečky. Každé spracovanie vyžaduje špecifické požiadavky, ktoré určité vosky spĺňajú. Preto je dôležité vedieť, aký typ sviečky sa bude vyrábať a v závislosti od toho si vyber typ vosku.

Ak rozdelíme vosk na sviečky podľa ich pôvodu, môžu byť prírodné, rastlinné alebo minerálne. Najznámejším prírodným voskom je panenský včelí vosk; k zeleninovým patrí napríklad sójový vosk; A v poslednej skupine sú parafíny, ktoré sú minerálnym voskom.

Preto je parafín ďalším typom vosku. Vyniká svojou kvalitou a preto je tiež jedným z najpoužívanejších. Na trhu existujú rôzne druhy parafínov a hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v ich teplote topenia, to znamená, pri akej teplote sa topia. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy, že čím vyššie je odstupňovanie teploty, tým väčšia je jeho tvrdosť, stabilita a nepriehľadnosť.

Vosk na sviečky

Panenský včelí vosk je prírodný, žltej farby as jemnou medovou arómou. Nachádza sa vo včelích plástoch a používa sa na výrobu prírodných sviečok. Lacnejšou možnosťou je vosk Campeche. Jeho vlastnosti sú veľmi podobné panenskému vosku, ale získavajú sa z včiel bez žihadla pôvodom z Ameriky. Jeho teplota topenia je vyššia, má rovnakú elasticitu ako panenský včelí vosk a môže byť tvarovaný.

Sójový vosk je zeleninového pôvodu a v závislosti od teploty topenia ho môžeš použiť na niektoré výrobky. Nízka teplota topenia je ideálna na výrobu masážnych sviečok a sviečok v nádobách. Tvarovateľný sójový vosk má vysokú teplotu topenia a umožňuje vyrábať sójové sviečky s formami.

V Gran Velada nájdeš aj vosk na výrobu čajových sviečok, figúrok plávajúcich sviečok alebo lampášov. Prezri si náš katalóg a nájdi najvhodnejší vosk pre tvoje svýrobky! Ak chceš vyrábať sviečky vo forme, odporúčame ti, rozhodnúť sa pre vosk GV-20. Je to veľmi nepriehľadný vosk, ktorý poskytuje kontrast na obrázkoch, zvýrazňuje jeho tvar a reliéf. Na výrobu aromatických sviečok je najlepšou voľbou vosk GV-35, pretože pripúšťa viac esencie ako akýkoľvek iný vosk, a preto je aróma sviečok intenzívnejšia a trvanlivejšia.

Parafín na sviečky

Pokiaľ ide o parafíny, parafín 56 je priesvitný, elastický a veľmi svetlý a odporúča sa na výrobu lucerien, vyrezávaných sviečok a svetlých sviečok. Medzitým sa parafín 58 používa na výrobu lampášov, a plávajúcich sviečok. Prémiový parafín 58-60 je jedným z najlepších na trhu a je ideálny na výrobu lampášov, rustikálnych sviečok, škvrnitých sviečok. Parafín 65 je nepriehľadný, má veľkú tvrdosť a konzistenciu a používa sa hlavne na výrobu sviečok..

Medzitým parafín 74 vyniká svojou flexibilitou. Vďaka tejto kvalite je ideálny pri výrobe sviečok v silikónových formách zložitých tvarov. Dôvod? Ľahko sa vyklápa z formy a zabraňuje rozbitiu sviečok, keď sú odstránené z formy. V Gran Velada nájdeš ďalšie druhy parafínu na sviečky, ako je parafínový gél, prášok. Ak sa chceš dozvedieť viac podrobností o každom z nich, prejdi na produktový popis a môžeš vidieť, ako ho používať.

Môžeš si tiež stiahnuť náš www.blog.granvelada.sk bezplatný manuál na výrobu sviečok s praktickými a podrobnými informáciami. Okrem toho máš v www.hacervelas.es k dispozícii podrobné návody na výrobu rôznych domácich výtvorov.