Farbivá na sviečky

V tejto sekcii nájdeš veľký výber farbív pre ručne vyrobené sviečky. Ponúkame pigmenty v prášku, anilíny a tekuté farbivá, ktoré sú veľmi pohodlné na použitie. K dispozícii máme širokú škálu farieb, v odtieňoch zeme, prírodných, červených, ružových, modrých, fialových alebo zelených. Ide o farby, ktoré môžeš použiť na získanie farebného odtieňa. Predávajú sa v prášku a tekutých formách, v menších alebo väčších obaloch, v závislosti od tvojich potrieb.

Farbivá na sviečky

Zoznam produktov

1/2

Najnovšie príspevky na blogu

RUČNE VYRÁBANÉ FARBIVÁ NA SVIEČKY

V tejto sekcii nájdeš širokú škálu farbív pre ručne vyrábané sviečky. Máme práškové pigmenty, anilíny a tekuté farbivá, veľmi pohodlné na používanie. Máme pre teba k dispozícii širokú škálu farieb, v zemitých tónoch, prírodnej, červenej, ružovej, modrej, fialovej alebo zelenej. Jedná sa o farbivá, s ktorými môžeš sviečkam dať farebný nádych. Predávajú sa v práškovom a tekutom stave, v menších alebo väčších nádobách, podľa tvojich potrieb.

Sú to veľmi koncentrované farbivá a vysokej kvality. Preto malé množstvo stačí na to, aby tvoje sviečky zafarbili. Ak pridáš viac farby ako treba nerozptýli sa dobre takže to nepreháňaj. Jedny farbivá môžeš použiť aj na zafarbenie viacerých sviečok preto sú veľmi ekonomické. Napríklad s 10 gramami farbív môžeš farbiť až päť kilogramov parafínu. V závislosti od použitého množstva môžeš získať pastelové tóny alebo živšie a intenzívnejšie farby. Tieto farbivá nemenia farbu a ich farba sa svetlom nezhoršuje. Okrem toho neprekážajú knôtu, takže sviečka nebude trpieť zmenami.

Paleta farieb, ktorú sme vytvorili, je založená na znalostiach a kritériách nášho dizajnérskeho tímu. Samozrejme, musí byť jasné, že ide o subjektívnu interpretáciu, pretože každá osoba môže mať inú víziu rovnakej farby.

Navrhnutím širokej palety farieb sa snažíme prispôsobiť všetkým vkusom a predovšetkým uľahčiť výrobu našim zákazníkom. Ak chceš vytvoriť vlastnú škálu farieb od nuly, môžeš to urobiť tak, že sa uchýliš k primárnym farbám. Týmto spôsobom získaš tóny, ktoré sú úplne podľa tvojich predstáv. Ponúkame ti všetky možnosti, pre ktoré sa rozhodneš, že najlepšie vyhovujú tvojim potrebám.

Pri použití našich práškových farbív na sviečky je vhodné ich zriediť v malom množstve rozpusteného parafínu. Týmto spôsobom sa rozpúšťajú oveľa lepšie a a nespôsobujú malé hrudky farby. Ked chceš predísť nemilému prekvapeniu pri konečnom výsledku pri vytváraní farebných tónov je lepšie pred prípravou si urobiť malé farebné testy. Týmto spôsobom budeš môcť s istotou vedieť, koľko pigmentu je potrebné pridať na získanie požadovanej farby. A to závisí od vkusu každého. zvlášť.

Medzitým sa tekuté farbivá veľmi pohodlne používajú. Jednoducho pridaj niekoľko kvapiek do parafínu alebo vosku a premiešajte tak, aby sa farba rozptýlila. Tieto farbivá sú pripravené na začlenenie do tvojej domácej výroby sviečok.

Pokiaľ ide o farbu tvojich sviečok, môžeš to urobiť zmiešaním farbiva a parafínu alebo ponornými kúpeľmi. V tomto prípade sa vyrobí biela sviečka a potom sa v širokej nádobe roztaví parafín, do ktorého pridáš farbivo. Akonáhle získaš požadovanú farbu, niekoľkokrát ponor sviečku do tejto zmesi a nechaj ju uschnúť. V našich blogoch sú videá, kde sú tieto techniky vysvetlené a základný manuál, ktorý ťa prevedie používaním farbív, ak začínaš v tomto svete.

V www.granvelada.sk máme všetky potrebné materiály na výrobu vlastných domácich sviečok.