Esenciálne oleje pre aromaterapiu

Ak si chceš vychutnať výhody aromaterapie s esenciálnymi olejmi, môžeš tak urobiť bez vykročenia z pohodlia domova. V Gran Velada ti ponúkame široký výber esenciálnych olejov, ktoré sú ideálne na aromaterapiu. Stačí si len vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim potrebám, a nechať sa unášať pocitmi, ktoré vyvolá jeho vôňa.

Esenciálne oleje pre aromaterapiu

Najnovšie príspevky na blogu

Aromaterapia s éterickými olejmi

Ak si chceš vychutnať výhody aromaterapie s esenciálnymi olejmi, môžeš tak urobiť bez vykročenia z pohodlia domova. V Gran Velada ti ponúkame široký výber esenciálnych olejov, ktoré sú ideálne na aromaterapiu. Stačí si len vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim potrebám, a nechať sa unášať pocitmi, ktoré vyvolá jeho vôňa.

Aromaterapia je alternatívna terapia, ktorá využíva vône na zlepšenie duševnej pohody, predovšetkým pokiaľ ide o relaxáciu. Mnohé štúdie preukázali, že vône vyvolávajú v našej mysli rôzne pocity. Sú schopné prenášať pokoj a pohodu, ale aj opak: energiu, silu...

Esenciálne oleje sa získavajú destiláciou alebo parnou destiláciou rôznych rastlín. Sú vysoko koncentrované a nesmú sa konzumovať ani aplikovať priamo na pokožku. Najlepší spôsob, ako si ich dopriať, je rozptýliť ich v prostredí, napríklad rozpustené v horúcej vode, aby para pomáhala šíriť vôňu. Môžeme si tiež vyrobiť aromatické vrecúška alebo prírodné kadidlo.

Tieto aromaterapeutické esenciálne oleje majú relaxačné, vyrovnávajúce, povzbudzujúce, antidepresívne a dokonca afrodiziakálne účinky. Konkrétnejšie informácie o ich vlastnostiach a odporúčania na použitie nájdeš v informačnom liste o výrobku pri každom z nich. Je dôležité mať tieto informácie na pamäti, pretože nie všetky esenciálne oleje sa odporúčajú pri určitých duševných stavoch.

V Gran Velada nájdeš širokú škálu esenciálnych olejov, všetky veľmi dobrej kvality. Predávajú sa v nádobách rôznych veľkostí, ale je dôležité mať na pamäti, že sú koncentrované, takže stačí pridať len niekoľko kvapiek a môžeš si vychutnať výhody aromaterapie.

Levanduľový éterický olej je vhodný na boj proti nervozite a stresu, borovicový éterický olej dodáva energiu a pohodu a bergamotový éterický olej sa odporúča na zníženie úzkosti a napätia.

Medzitým, ak chceš stimulovať pamäť, bude veľmi užitočný rozmarínový esenciálny olej; a na podporu spánku a relaxácie je ideálny ružový esenciálny olej.