Aditíva do masiek a bahennej terapie

Kosmetické prísady sú kľúčovou zložkou pri výrobe domácich masiek na tvár alebo telovej bahennej terapie. Používajú sa na konzervovanie, zahusťovanie, zmäkčovanie, vytváranie peny alebo na dosiahnutie konzistencie tvojich krémov. Tieto prísady nepridávajú kozmetickým výrobkom žiadne vlastnosti, ale uľahčujú ich používanie a uchovávanie. V závislosti od toho, čo chceš urobiť a ako to chceš urobiť, budeš používať rôzne prísady.

Aditíva do masiek a bahennej terapie

Najnovšie príspevky na blogu

Domáce masky

Kozmetické prísady sú kľúčovou zložkou pri výrobe domácich pleťových masiek alebo telovej bahennej terapie. Používajú sa na konzerváciu, zahustenie, zjemnenie, vytvorenie peny alebo dodanie konzistencie našim krémom. Tieto prísady neposkytujú vlastnosti kozmetike, ale uľahčujú jej použitie a konzerváciu. V závislosti od toho, čo chceš robiť a ako to chceš, použijeme niektoré prísady alebo iné.

V tejto sekcii nájdeš širokú škálu produktov, ktoré sú nevyhnutnými zložkami na výrobu tvárových a telových masiek. Podrobnejšie informácie o tom, ako ich používať, v akom pomere alebo ako ich pridať do zmesí, nájdeš v produktovom popise každého z nich. Okrem toho v našich blogoch objavíš nápady a tipy, ako vyrobiť kozmetiku pre domácich majstrov. Väčšina našich prísad je prírodná, ako napríklad agarový agar, arabská guma alebo xantánová guma. Všetky tri budú slúžiť na dosiahnutie väčšej konzistencie a hrúbky tvojich domácich kozmetických výrobkov. V prípade agarového agaru tiež pomáha konzervovať a želíruje.

Vo všeobecnosti prísady poskytujú textúru, viskozitu, umožňujú riedenie, želírovanie, zahusťovanie ... Na výrobu masiek na tvár a telového bahenného zábalu sa odporúča používať gumy, ako je xantánová, arabská alebo guarová guma, pretože dodajú zmesi konzistenciu. S ktoroukoľvek z týchto zložiek urobíš svoju masku príjemnejšou a jemnejšou. Okrem toho je tiež veľmi bežné pridávať rastlinný kvapalný glycerín, ktorý pôsobí ako zvlhkovač a poskytuje tvojej pokožke dodatočnú vlhkosť. Ďalšou podobnou alternatívou v rámci kozmetických prísad, aj keď menej častými, by bolo použitie propylénglykolu alebo sorbitolu. Ak uvažuješ aj o maske na tvár, čistiaci typ, môžeš pridať malé množstvo laurylsulfátu sodného. Stručne povedané, v tejto kategórii nájdeš všetko, vďaka čomu sa zlepší konečná textúra tvojej masky alebo telového bahenného zábalu.