Farbivá a pigmenty na glycerínové mydlo

S farbami na glycerínové mydlá budú tvoje výtvory vyzerať veľkolepo a budú mať zábavný a originálny nádych. V Gran Velada nájdeš širokú ponuku farbív na mydlá. Máme ich k dispozícii v tekutej alebo práškovej forme a k dispozícii sú prírodné, minerálne alebo syntetické. Máme aj špeciálne farbivá, ktoré si zachovávajú časom farbu a odporúčajú sa na výrobu mydiel rôznych odtieňov, pretože farby sa nemiešajú. Pri použití ktoréhokoľvek z nich stačí malé množstvo, hoci všetko bude závisieť od konečnej intenzity, ktorú chceme dosiahnuť. Odporúčame ich pridávať po troškách, kým sa nedosiahne požadovaný tón.

Farbivá a pigmenty na glycerínové mydlo

Najnovšie príspevky na blogu

Farbivá na mydlá

glycerínovými mydlovými farbivami budú tvoje výtvory vyzerať veľkolepo a budú mať zábavný a originálny nádych. V Gran Velada nájdeš širokú ponuku farbív na mydlá. Máme ich k dispozícii v tekutej alebo práškovej forme a k dispozícii sú prírodné, minerálne alebo syntetické. Máme aj špeciálne farbivá, ktoré si zachovávajú časom farbu a odporúčajú sa na výrobu mydiel rôznych odtieňov, pretože farby sa nemiešajú. Pri použití ktoréhokoľvek z nich stačí malé množstvo, hoci všetko bude závisieť od konečnej intenzity, ktorú chceme dosiahnuť. Odporúčame ich pridávať po troškách, kým  sa nedosiahne požadovaný tón.

Je dôležité pripomenúť, že na farbenie mydiel nie je vhodné akékoľvek farbivo: musí byť kozmetické, pretože bude v priamom kontakte s pokožkou. Tento typ farbív sa vyznačuje aj tým, že sú zdravotne neškodné a pri použití nezanechávajú škvrny na pokožke.

Ak začínaš vyrábať vlastné mydlá, tekuté farbivá sú dobrou voľbou, pretože sa veľmi ľahko začleňujú do receptúry. Na zafarbenie tvojich domácich mydiel stačí len niekoľko kvapiek týchto pigmentov. Je však dôležité mať na pamäti, že farba môže časom znehodnotiť.

Medzi práškovými farbivami si môžeš vybrať medzi prírodnými, syntetickými, minerálnymi a tými, ktoré sme vysvetlili vyššie, ktoré nemigrujú. Prírodné sú veľmi kvalitné a pochádzajú z rastlín, rias..., takže škála farieb je obmedzenejšia. Niečo podobné nájdeme aj pri minerálnych farbách, pretože tu máme škálu zemitých, zelených, modrých a fialových odtieňov. Práškové farbivá rozpustné vo vode sú zatiaľ k dispozícii v širokej palete farieb, hoci treba počítať s tým, že mydlo môže časom strácať intenzitu farieb.

Pred pridaním práškových farbív do receptu sa odporúča nasypať množstvo pigmentu, ktoré sa má použiť, do keramického mažiara a pridať trochu 96º alkoholu.

Dobre rozdrv, aby sa rozbili farebné častice a zintenzívnili tak výsledný tón. Keď máš homogénnu zmes, pridaj ju do rozpusteného mydlového základu a dobre premiešaj.

Farby na mydlá sú špeciálne farby na maľovanie mydlových povrchov. Používajú sa len na zdobenie alebo zvýraznenie detailov, nie na maľovanie a farbenie celého mydla. Majú vysokú kryciu schopnosť a rýchlo schnú. Farby by sa mali používať, keď je mydlo úplne suché. Sú ideálne na zvýraznenie detailov na niektorých kúskoch mydla, na vytváranie kresieb na obyčajných kúskoch alebo na ich individuálne prispôsobenie pri písaní mien a dátumov. Tip! Po skončení ich používania nastriekaj kozmetický lak na celý povrch zo vzdialenosti približne 30 cm a nechaj zaschnúť.

Ako sa používajú mydlové farbivá

Ako sa používajú farbivá? Pridávajú sa do rozpusteného mydla a ich množstvo závisí od požadovanej intenzity.To isté farbivo môže vytvárať rôzne odtiene v závislosti od pridaného množstva.Odporúča sa však nesaturovať ich.  Je dôležité mať na pamäti, že konečná farba mydiel bude závisieť od zvoleného glycerínového mydlového základu. Nepriehľadné základy majú za následok pastelové tóny, pretože biela farba zosvetľuje farbu. Priehľadné základy poskytujú živšie a intenzívnejšie farby.

Farebná paleta, ktorú sme vytvorili, vychádza zo znalostí a kritérií nášho dizajnérskeho tímu. Musíme však povedať, že ide o subjektívnu interpretáciu, pretože každý človek môže mať inú predstavu o tej istej farbe. 

Navrhovaním širokej palety farieb sa snažíme prispôsobiť rôznym vkusom a predovšetkým uľahčiť našim klientom ich kombinovanie. Ak si chceš vytvoriť vlastnú škálu farieb od základu, môžeš tak urobiť pomocou základných farieb. Takto získaš odtiene úplne podľa svojich predstáv. Ponúkame ti veľa možností, aby sme vyhoveli  tvojim predstavám.

V bezplatnom manuáli výroby mydiel nájdeš viac informácií, preto si ju stiahni teraz a dozvieš sa všetko, čo potrebuješ vedieť. Aj na blogu www.hacerjabones.es objavíš množstvo návodov, ako naplniť glycerínové mydlá farbami!