Rastlinné extrakty

V tejto sekcii nájdeš veľký výber rastlinných extraktov pre kozmetiku. Môžeš ich pridať do tvojich domácich prípravkov a tak obohatiť masky, ktoré robíš doma, pre pokožku aj vlasy. Rastlinné extrakty sa získavajú macerovaním rastliny v rôznych prostrediach (glycerín, alkohol alebo olej). Týmto spôsobom sa extrahujú jeho účinné látky.

Rastlinné extrakty

Najnovšie príspevky na blogu

Rastlinné extrakty pre kozmetiku

V tejto sekcii nájdeš širokú škálu rastlinných extraktov pre kozmetiku. Môžeš ich pridať do tvojich domácich prípravkov a obohatiť tak masky, ktoré si robíš doma, a to ako na pokožku, tak aj na vlasy. Rastlinné extrakty sa získavajú macerovaním rastliny v rôznych médiách (glycerín, alkohol alebo olej). Týmto spôsobom sa extrahujú jeho účinné látky.

Pri výrobe masiek sa odporúča zvoliť vodné extrakty. Pridávajú sa na konci prípravy spolu s parfumom, keď sú ostatné zložky už dobre premiešané. Stačí pridať niekoľko kvapiek a dobre premiešať. Týmto spôsobom dostaneme masku plnú výhod pre pokožku.

Ak chceš urobiť domáce masky na vlasy a naplniť ich vlastnosťami rastlín, to sú niektoré z rastlinných extraktov, ktoré môžeš použiť. Praslička roľná posilňuje vlasy a spomaľuje pád, bojuje tiež proti lupinám a zabraňuje štiepeniu končekov. Extrakt z bavlny ti umožní vyrobiť kondicionovacie masky na opravu, zvlhčenie a ochranu vlasov. Získava sa z kvetov bavlny a s ním získaš extra jemnosť.

Medzitým sa extrakt z nechtíka používa na rozjasnenie a zvýraznenie farby hrivy. Okrem toho vyživuje a posilňuje vlasy. Ženšen je zo svojej strany silný stimulant, pomocou ktorého si môžete vytvoriť masku proti vypadávaniu vlasov. S ním získaš plus elasticity. Pre sivé vlasy je extrakt z chrpy skvelým spojencom. Je zmäkčujúci a dekongestantný, ideálny na starostlivosť o biele vlasy.

Ak chceš vytvoriť masky na tvár, existuje veľa rastlinných extraktov, s ktorými ich obohatiť. Napríklad extrakt z uhorky podporuje hydratáciu a zmierňuje možné podráždenie pokožky. Je to veľmi osviežujúce a čistiace. Medzitým extrakt z kaviáru obsahuje bielkoviny, ktoré zlepšujú hydratáciu a pružnosť pokožky a pevných tkanív.

Ak hľadáš rastlinné extrakty na výrobu telových zábalov, v tejto sekcii nájdeš aj veľkú rozmanitosť. Extrakt z morských rias Fucus vyniká svojimi anticelulitídnymi výhodami. Je perfektné urobiť zábaly a rozlúčiť sa s tukom nahromadeným v nohách a tukoch. Medzitým je známe, že pagaštan konský zlepšuje krvný obeh, tonizuje a spevňuje pokožku.

V súbore každého z produktov nájdeš konkrétnejšie informácie o ich vlastnostiach a odporúčanej dávke použitia. Ak chceš pridať účinné látky rastlinného pôvodu do domácich masiek, extrakty sú stávkou na istotu!