Základy na výrobu glycerínového mydla

Základy na výrobu glycerínového mydla sú veľmi jednoduché na použitie a tvoje mydlá budú pripravené za pár minút! Sú známe ako „melt & pour“ základy, teda roztaviť a naliať. A s týmito dvoma jednoduchými krokmi môžeš vyrobiť domáce glycerínové mydlo.

Základy na výrobu glycerínového  mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Základy na výrobu glycerínového mydla

Glycerínové mydlové bázy sa veľmi ľahko používajú a mydlá budeš mať pripravené za pár minút! Sú známe ako bázy "melt & pour", to znamená na tavenie a nalievanie. Pomocou týchto dvoch jednoduchých krokov si môžeš vyrobiť glycerínové mydlo doma.

Existujú rôzne typy základov na výrobu glycerínového mydla. Hlavným rozdielom medzi nimi sú zložky, ktoré boli použité na ich výrobu. Napríklad existujú základy s bambuckým maslom, olivovým olejom alebo kozím mliekom. Nájdeš ich tiež s organickými prísadami a prísadami bez sulfátov; A existujú dokonca aj špeciálne bázy, ktoré udržujú častice v suspenzii, ideálne na výrobu exfoliačných mydiel.

Okrem svojich zložiek sa líšia farbou, čo je veľmi dôležitý aspekt, ktorý je potrebné zvážiť. Existujú biele a priehľadné glycerínové mydlové základy . Prvý z nich vedie k nepriehľadnému mydlu, zatiaľ čo s druhým zostáva priesvitný. V závislosti od výsledku, ktorý chceš dosiahnuť, si musíš vybrať jeden alebo druhý.

Tieto základy nie sú rovnaké ako tekutý rastlinný glycerín. To je jedna z jeho zložiek, ale len s tekutým rastlinným glycerínom nemôžeš robiť mydlá. Nemôžeš roztaviť ani glycerínové mydlá, ktoré predávajú už vyrobené v supermarketoch.

Tieto bázy sú jediným východiskovým bodom, ktorý možno použiť na výrobu glycerínových mydiel a dosiahnutie dokonalých výsledkov. Ich použitie je veľmi jednoduché, pretože ich stačí rozrezať, roztaviť, prispôsobiť a naliať do formy. Za pár minút budú glycerínové mydlá pripravené na použitie!

Ako používať glycerínové mydlové základy

Tu je návod, ako používať glycerínové mydlové základy. Prvá vec je roztaviť ho. Tavenie glycerínového mydlového základu je jednou z najdôležitejších častí celého procesu varenia mydla. Mydlový základ musíš nakrájať na malé kúsky a vložiť do džbánu vhodného do mikrovlnnej rúry. Zahrievaj na stredný výkon v intervaloch asi 30 sekúnd. Vyber ho, premiešaj a mydlo, ktoré sa roztavilo, nalej do inej nádoby. Keď máš všetko mydlo roztavené, vlož ho späť do mikrovlnnej rúry asi na 4 alebo 5 sekúnd a dobre premiešaj.

Je nevyhnutné, aby mydlo sa nevarilo. Keď glycerínový mydlový základ dosiahne veľmi vysoké teploty, stráca vlhkosť. Preto mydlo po vysušení zachytáva vlhkosť z prostredia a vytvára na povrchu malé bubliny, vďaka ktorým to vyzerá, že sa potí.

Trik! Ak sa to stane s tvojím mydlom, máme riešenie. Musí sa veľmi dobre umyť a vysušiť, s veľkou opatrnosťou, aby nezostala žiadna vlhkosť. Zabaľ ho do lepiaceho papiera a ulož ho na chladnom a suchom mieste, kde nedochádza k náhlym zmenám teploty.

Teraz stačí získať základ pre glycerínové mydlo, ktoré sa ti najviac páči, a pustiť sa do práce. Ak chceš viac informácií a podrobné receptúry, stiahnite si www.blog.granvelada.sk teraz bezplatný manuál výroby mydiel a maj ho vždy po ruke,vždy keď to budeš potrebovať. Okrem toho v blogu objavíš nekonečné tutoriály www.blog.granvelada.sk.

Gran Velada sme distribútormi v Španielsku a Portugalsku dvoch hlavných značiek základov na výrobu glycerínového mydla: Forbury a Stephenson. Naším cieľom je sprístupniť kvalitné výrobky našim zákazníkom, aby si mohli vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje im potrebám.