Íly, soli a exfolianty na výrobu domáceho glycerínového mydla

Ak si chceš zaobstarať glycerínové mydlá s účinnými látkami na liečbu kožných problémov, ako je akné, celulitída alebo prebytočný tuk, v tejto časti nájdeš potrebné zložky. Máme rôzne druhy ílov, bahna a exfoliačných častíc. Sú to suroviny, ktoré nám dáva príroda a ktoré ti pomôžu mať hladšiu a žiarivejšiu pokožku. Pridanie týchto prírodných zložiek do glycerínových mydiel je veľmi jednoduché a získaš mydlové tyčinky plné blahodárnych účinkov pre pokožku. Na ich výrobu odporúčame použiť glycerínový mydlový základ v suspenzii, pretože pomáha čiastočkám, aby sa rozptýlili po celom mydle a nespadli len do základu.

Íly, soli a exfolianty na výrobu domáceho glycerínového mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Domáce exfoliačné mydlá

Ak si chceš zaobstarať glycerínové mydlá s účinnými látkami na liečbu kožných problémov, ako je akné, celulitída alebo prebytočný tuk, v tejto časti nájdeš potrebné zložky. Máme rôzne druhy ílov, bahna a exfoliačných častíc. Sú to suroviny, ktoré nám dáva príroda a ktoré ti pomôžu mať hladšiu a žiarivejšiu pokožku. Pridanie týchto prírodných zložiek do glycerínových mydiel je veľmi jednoduché a získaš mydlové tyčinky plné blahodárnych účinkov pre  pokožku. Na ich výrobu odporúčame použiť glycerínový mydlový základ v suspenzii, pretože pomáha čiastočkám, aby sa rozptýlili po celom mydle a nespadli len do základu.

Íly majú veľkú schopnosť absorbovať z pokožky mastnotu a nečistoty a majú okamžitý upokojujúci účinok, dokonca aj na citlivú pokožku. V prípade niektorých ílov, napríklad zeleného ílu, pomáhajú stimulovať krvný obeh a odstraňovať nahromadený maz. Z bieleho ílu si môžeš vyrobiť mydlo na tvár, ktoré je ideálne na absorbovanie prebytočnej mastnoty a prevenciu vzniku pupienkov. Na čistenie pleti môžeš použiť aj zelený íl.

Exfoliačné čiastočky medzitým pomáhajú čistiť pleť do hĺbky, pretože odstraňujú odumreté bunky a nahromadené toxíny. Mak, chia semienka, himalájska ružová soľ a pemza patria medzi desať najlepších prírodných exfoliačných prostriedkov. Vyrobením domácich exfoliačných mydiel môžeme pokožku vyčistiť, ale aj tonizovať a omladiť, pretože jej pomáhame regenerovať.

Nakoniec v tejto sekcii nájdeš aj termálne bahná. Sú bohaté na minerály, a preto majú pre našu pokožku veľa účnkov. Egypťania si z bahna z rieky Níl robili bahenné zábaly, aby mali mladú a hladkú pokožku. Zapamätaj si tento recept na hydratáciu, čistenie a spevnenie pokožky.