Pigmenty na výrobu sviečok

Ak sa pýtaš, ako farbiť ručne vyrobené sviece, pozri sa na túto sekciu, kde nájdeš kvalitné farby na sviece. Ide o práškové farby, ktoré môžeš použiť na domáce farbenie sviec a dosiahnuť veľmi dobré výsledky. Získaš stabilné a atraktívne farby. A tieto farby na vytvorenie sviec sa nerozpúšťajú.

Pigmenty na výrobu sviečok

Zoznam produktov

1/3

Najnovšie príspevky na blogu

AKO FARBIŤ RUČNE VYRÁBANÉ SVIEČKY

Ak ťa zaujíma, ako farbiť ručne vyrábané sviečky, pozri sa na túto sekciu, kde nájdeš kvalitné pigmenty sviečok. Jedná sa o práškové farbivá, pomocou ktorých môžeš farbiť domáce sviečky a dosiahnuť veľmi dobré výsledky. Získaš stabilné a farebné farby. A je to tak, že tieto pigmenty na výrobu sviečok nemigrujú.

Pri práci s nimi sa odporúča zriediť ich v malom množstve tekutého parafínu. Ako? Veľmi jednoduché, akonáhle budeš mať parafín roztavený, nalej trochu do plastového pohára a nalej pigmentový prášok. Musíš dobre premiešať niekoľko minút, aby sa farbivo zriedilo. Keď máš homogénnu zmes, pridaj ju do zvyšku parafínu. Tým sa zabráni možným hrudkám farby a zabezpečí sa dobré zriedenie pigmentu.

Keď je parafín už sfarbený, zostáva len naplniť zvolenú nádobu. Tento typ pigmentov sa odporúča na výrobu sviečok v skle alebo v akomkoľvek inom type nádoby. Dôvod? Majú tendenciu dekantovať. Ak sa to stane vo sviečkach v skle, nie je problém, pretože škvrny zostávajú na dne a nie sú viditeľné. Ak však urobíš sviečky vo forme a dekantácii, škvrny budú v hornej časti sviečky, pretože pri práci sa to robí s voskom hore nohami.

Preto na výrobu sviečok s formami ti odporúčame pracovať s tekutými farbivami alebo anilínmi, pretože nedekantujú.

Tieto pigmenty na výrobu sviečok sú koncentrované, preto sa veľa šíria. Štipka stačí na farbenie ručne vyrobených sviečok. Nezanechávajú škvrny, neupchávajú knôt a farba sa nezhoršuje. Dôvody, ktoré vysvetľujú, prečo poskytujú také dobré výsledky. Odporúča sa neprekračovať množstvo farbiva, ktoré sa má pridať, inak sa môže dekantovať a škvrny farby zostanú nerozptýlené.

K tomuto zoznamu výhod musíme dodať, že sú k dispozícii v širokej škále farieb. Paleta farieb zahŕňa prírodné tóny, oranžovú, červenú, ružovú, fialovú, modrú, zelenú ... Sú to farebné tóny, pomocou ktorých si môžete vyrobiť krásne farebné sviečky úplne ručne.

V závislosti od toho, koľko sfarbenia pridáš do parafínu, môžete získať rôzne odtiene, svetlejšie alebo tmavšie. Od pastelových tónov až po iné intenzívnejšie a výraznejšie. To si pamätá, že sú to koncentrované pigmenty, takže s malým množstvom sa dosahujú krásne farby.

Paleta farieb, ktorú sme vytvorili, je založená na znalostiach a kritériách nášho dizajnérskeho tímu. Samozrejme, musí byť jasné, že ide o subjektívnu interpretáciu, pretože každá osoba môže mať inú víziu rovnakej farby.

Navrhnutím širokej palety farieb sa snažíme prispôsobiť všetkým vkusom a predovšetkým uľahčiť výrobu zmesi našim zákazníkom. Ak chceš vytvoriť vlastnú škálu farieb od nuly, môžeš to urobiť tak, že sa uchýliš k primárnym farbám. Týmto spôsobom získaš tóny, ktoré sú úplne podľa tvojich predstáv. Ponúkame ti všetky možnosti, pre ktoré sa rozhodnete, že najlepšie vyhovujú tvojimpotrebám.

Výhody a nevýhody použitia pigmentov na sviečky: Hlavnou výhodou je, že farby sú nemenné, nedegradujú svetlom a plynutím času. Hlavnou nevýhodou je, že sú veľmi pracné na riedenie a ak sa tento postup nevykoná správne, rozbitie častice dobre, môžu dekantovať a nechať body na sviečkach.

V našich blogoch nájdete návody, kde je vysvetlené, ako farbiť sviečky rôznymi technikami. Nezabudnite tiež, že v internetovom obchode Gran Velada nájdeš všetky potrebné materiály, aby si si mohol/a vyrobiť vlastné sviečky.