Esenciálne oleje pre tekuté mydlá, gély a šampóny

Esenciálne oleje sa získavajú destiláciou rastlín alebo drvením plodov. V Gran Velada si môžeš kúpiť esenciálne oleje, ktoré dodajú vôňu tvojim gélom, tekutým mydlám alebo šampónom a zároveň ich doplnia o blahodarné účinky pre vlasy a pokožku. Predávajú sa veľkoobchodne aj maloobchodne.

Esenciálne oleje pre tekuté mydlá, gély a šampóny

Najnovšie príspevky na blogu

Kúpiť éterické oleje

Esenciálne oleje sa získavajú destiláciou rastlín alebo drvením plodov. V Gran Velada si môžeš kúpiť éterické oleje, ktoré dodajú vôňu tvojim gélom, tekutým mydlám alebo šampónom a zároveň ich doplnia o blahodarné účinky pre vlasy a pokožku. Predávajú sa veľkoobchodne aj maloobchodne.

Tieto esenciálne oleje by sa nemali aplikovať priamo na pokožku alebo vlasy, takže jedným z najlepších spôsobov, ako využiť ich účinky, je pridať ich do hygienických výrobkov. Stačí malé množstvo esenciálneho oleja do nášho gélu alebo šampónu, aby sme dosiahli požadovaný výsledok. V našom internetovom obchode si môžeš zakúpiť organické základy a ďalej už stačí len pridať esenciálne oleje podľa vlastného výberu. Môžu sa navzájom kombinovať, ale je dôležité neprekročiť odporúčané množstvo výrobku, aby gél alebo šampón nebol príliš tekutý alebo olejovitý. Maximálna odporúčaná dávka je 1 %.

Esenciálne oleje sú určené na parfumáciu, ale aj na reguláciu a vyrovnávanie nadbytočného kožného mazu v prípade mastných vlasov alebo pokožky, odstraňovanie lupín alebo prevenciu vypadávania vlasov. Tieto účely spĺňajú napríklad éterické oleje z gáfra, tymiánu, ylang-ylang alebo škorice.

Ak máš psoriázu vlasov, môžeš do základného šampónu pridať esenciálny olej z čajovníka; na mastné vlasy je ideálny esenciálny olej Petit Grain a levanduľový esenciálny olej. Éterický olej Petit Grain osviežuje a vyvažuje mastné a zmiešané vlasy, zatiaľ čo levanduľový éterický olej reguluje maz na pokožke hlavy. Rozmarínový éterický olej podporuje rast.

Na výrobu gélov proti celulitíde môžeš skombinovať esenciálne oleje z grapefruitu, citrónovej trávy, feniklu, citrónu a levandule. Škoricový esenciálny olej aktivuje krvný obeh a pomarančový éterický olej pôsobí dezinfekčne a pomáha ničiť baktérie na pokožke. Preto sú ideálnymi esenciálnymi olejmi na pridávanie do gélov.