Esenciálne oleje na výrobu glycerínových mydiel

Esenciálne oleje by sa nemali používať priamo na pokožku, takže jedným z najlepších spôsobov, ako využiť ich vlastnosti, je pridať ich do našich glycerínových mydiel. V Gran Velada nájdeš širokú škálu esenciálnych olejov do domácich mydiel. V závislosti od účinkov, ktorými chceš obohatiť svoje mydlá, sa budeš musieť rozhodnúť pre jeden alebo druhý esenciálny olej. Napríklad bergamotový olej je veľmi vhodný na liečbu akné, psoriázy alebo ekzémov; a cédrový olej sa odporúča na liečbu kožných problémov, ako je dermatitída.

Esenciálne oleje na výrobu glycerínových mydiel

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje pre domáce mydlá

Esenciálne oleje by sa nemali používať priamo na pokožku, takže jedným z najlepších spôsobov, ako využiť ich vlastnosti, je pridať ich do našich glycerínových mydiel. V Gran Velada nájdeš širokú škálu esenciálnych olejov do domácich mydiel. V závislosti od účinkov, ktorými chceš obohatiť svoje mydlá, sa budeš musieť rozhodnúť pre jeden alebo druhý esenciálny olej. Napríklad bergamotový olej je veľmi vhodný na liečbu akné, psoriázy alebo ekzémov; a cédrový olej sa odporúča na liečbu kožných problémov, ako je dermatitída.

Naše esenciálne oleje na výrobu mydla dodávajú našim mydlám vôňu a predovšetkým mnohé liečivé účinky. Získavajú sa z rastlín destiláciou s vodnou parou, čím sa koncentrujú všetky ich blahodarné účinky. Ak chceš pridať oleje do mydla, jednoducho pridaj niekoľko kvapiek do rozpusteného glycerínového základu. Týmto spôsobom získame vôňu a mnohé liečivé účinky. Odporúčané množstvo by nemalo presiahnuť 1 % celkovej hmotnosti mydla. Je zrejmé, že pridaním väčšieho množstva esenciálneho oleja sa účinky mydla neznásobia, ale naopak, v konečnom dôsledku sa môže vzorec pokaziť. Tieto oleje sú veľmi jemné, preto sa odporúča nepridávať ich do mydla pri teplote nad 40º. Ak sa táto teplota prekročí, oleje stratia svoje vlastnosti.

Bazalkový éterický olej môžeš použiť na výrobu ručne vyrábaných antiseptických mydiel na liečbu kožných infekcií, zatiaľ čo ak pridáš niekoľko kvapiek tymianového oleja, získaš mydlo s anticelulitídnymi vlastnosťami. Ak hľadáš mydlo, ktoré pomôže spevniť pokožku, pomôže ti grapefruitový esenciálny olej. Rozmarínový éterický olej vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam pomáha odstraňovať baktérie alebo choroboplodné zárodky, ktoré môžu obývať povrch pokožky. V Gran Velada si môžeš kúpiť esenciálne oleje za dobrú cenu vo fľaštičkách rôznych veľkostí.