Esenciálne oleje na výrobu parfumov

Esenciálne oleje, ktoré nájdeš v tejto kategórii, sú skvelou voľbou na výrobu vlastných parfumov. Ide o veľmi kvalitné oleje, ktoré sa získavajú z rôznych rastlín. V Gran Velada nájdeš širokú škálu esenciálnych olejov na výrobu parfumov. Máme škoricu, céder, eukalyptus, levanduľu, citrón, patchouli alebo ylang-ylang.

Esenciálne oleje na výrobu parfumov

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje pre parfumy

Esenciálne oleje ktoré nájdeš v tejto kategórii, sú skvelou voľbou na výrobu vlastných parfumov. Ide o veľmi kvalitné oleje, ktoré sa získavajú z rôznych rastlín. V Gran Velada nájdeš širokú škálu esenciálnych olejov do parfumov. Máme škoricu, céder, eukalyptus, levanduľu, citrón, patchouli alebo ylang-ylang.

Výroba parfumov s esenciálnymi olejmi je jednoduchá a existuje veľa možností. Treba poznamenať, že tieto oleje sú koncentrované, takže ich treba pridať do prípravku veľmi málo. Okrem toho sa nemôžu používať priamo na pokožku. Pozor si treba dávať aj pri ich kombinovaní, pretože nie všetky sa dajú miešať dohromady.

Tieto esenciálne oleje na výrobu parfumov na výrobu parfumov sa musia riediť v prostriedku. Veľmi dobre fungujú s alkoholom. Takto ich môžeš používať ako bežnú kolínsku vodu. Ak sa rozhodneš pre túto možnosť, vybraný olej zmiešaj s alkoholom a maceruj ho približne 15 dní. Alkohol sa odparí a ty získaš úplne ručne vyrobený parfum v spreji. Ak sa chceš vyhnúť použitiu alkoholu, môžeš sa rozhodnúť pre výrobu tuhého parfumu. V tomto prípade rozpusti včelí vosk a pridaj jojobový olej a niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja. Takto budeš mať parfum pripravený na použitie.

Pomocou esenciálnych olejov môžeš vytvoriť domáce kolínske vody s vôňou bylín z vidieka, citrusov z ovocných stromov alebo sladkosťou kvetov. V posledných rokoch kozmetickí výrobcovia vrátili do pozornosti nádherný svet ručne vyrábaných parfumov a kolínskych vôd. Vône vyrobené maceráciou esenciálnych olejov získaných po rastlinných destilačných procesoch. Výsledok: domáce parfumy za málo peňazí.