Hydroláty, mlieka a kvetinové vody na výrobu domácich krémov

Hydroláty, kvetinové vody a kozmetické mlieka sú skvelé ingrediencie pre milovníkov prírodnej kozmetiky a sú ideálne do krémov, masiek alebo toník. Sú ideálne na prípravu krémov, masiek alebo toník - zoznam receptov je veľmi dlhý! Ďalšie príklady? Micelárna voda, prípravky na čistenie tváre, prípravky na odstraňovanie make-upu... Sú veľmi všestranné a plné účinkov. Tu je stručný prehľad každej z nich: Hydrolát je voda získaná parnou destiláciou rastliny. Má rovnaké vlastnosti ako esenciálny olej, ale v nižšej koncentrácii. Kvetinové vody sú parfumované vody, ktoré poskytujú účinky a vôňu. Kozmetické mlieka, napríklad oslie alebo kozie mlieko, sa používajú na dodanie hydratačných a výživných látok do tvojich výrobkov. V internetovom obchode Gran Velada máš k dispozícii kompletný katalóg mliek, vôd a hydrolátov. Ktorýmkoľvek z nich budeš môcť obohatiť výrobky, ktoré si doma vyrobíš.

Hydroláty, mlieka a kvetinové vody na výrobu domácich krémov

Najnovšie príspevky na blogu

Kúpiť kvetinové vody

V tejto časti si môžeš kúpiť kvetinové vody na obohatenie prírodných krémov. Máme tiež hydroláty a rôzne druhy blahodarných mliek pre pokožku. S týmito tromi zložkami si môžeš vyrobiť Diy kozmetiku a využívať  jej blahodarné účinky. V ponuke máme napríklad ružovú vodu, hamamelisovú vodu, rozmarín, šalviu, tymián, oslie mlieko, kokosové alebo kozie mlieko. 

Hydroláty sa získavajú parnou destiláciou rastliny, akonáhle sa z nej získajú éterické oleje. Sú to teda vody s vlastnosťami, ktoré môžeš pridať do svojich krémov. Napríklad zo šalviového hydrolátu môžeš vyrobiť krém po holení na starostlivosť o pokožku po holení. Pomáha upokojovať a osviežovať pokožku. Má tiež hojivé účinky. S levanduľovou a ružovou vodou si môžeš vyrobiť tonikum na citlivú pleť.

Kvetinové vody sú zatiaľ parfumované vody s vôňou kvetu, z ktorého sa získavajú. Získavajú sa destiláciou a v našom internetovom obchode si môžeš kúpiť napríklad ružovú vodu alebo hamamelis vodu, patria medzi dve najznámejšie. V ponuke máme aj vodu z neroli alebo pomarančových kvetov.Z ružovej vody alebo hamamelis si môžeš pripraviť krém na psoriázu, kožný problém, ktorým trpí mnoho ľudí.

Domáce pleťové tonikum

Kvetinové vody a hydroláty môžeš do krémov pridávať vo vodnej fáze. Množstvo týchto vôd, ktoré zahrnieš, by sa malo odpočítať od celkového množstva. Je to prirodzený spôsob, ako dodať vôňu tvojim domácim krémom a v niektorých prípadoch im dodať aj ďalšie účinky. Sú tiež ideálne na výrobu domácich pleťových toník, ktoré osviežia pokožku. Mali by sa aplikovať po čistení a pred hydratáciou. Týmto spôsobom docieliš  veľmi kompletný rituál krásy.

Tu ti ponúkame aj rôzne druhy mliek. Môžeš si kúpiť oslie mlieko, kozie mlieko, kokosové mlieko alebo ovsené mlieko. Prvé dve sa predávajú vo forme prášku. Môžeš ich použiť napríklad na prípravu mliečneho kúpeľa, ktorý hĺbkovo hydratuje  pokožku. Stačí pridať niekoľko lyžičiek do kúpeľa a užívať si jeho blahodarné účinky. Tento kozmetický trik používala už Kleopatra pred tisíckami rokov na hladkú a hydratovanú pokožku.