Esenciálne oleje na masky a bahennú terapiu

Esenciálne oleje sú účinné látky extrahované z niektorých rastlín. Nemôžu sa používať priamo na pokožku, ale rozriedené v inom prostredí, ako sú rastlinné oleje, krémy, masky, mydlá ... Takto budeš môcť využiť všetky ich vlastnosti a vyťažiť z nich maximum.

Esenciálne oleje na masky a bahennú terapiu

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje pre pokožku

Esenciálne oleje sú účinné látky, ktoré sa extrahujú z niektorých rastlín. Nemôžu byť použité priamo na pokožku, ale môžu byť zriedené v inom médiu, ako sú rastlinné oleje, krémy, masky, mydlá ... Týmto spôsobom si budeš môcť vychutnať všetky ich vlastnosti a vyťažiť z nich maximum.

V Gran Velada ti dávame k dispozícii esenciálne oleje pre pokožku. S nimi si môžeš vyrobiť domáce a prírodné masky na liečbu problémov s akné, zvlhčiť suchú pokožku, redukovať vrásky ... Výhody týchto éterických olejov sú rozmanité.

Pre tvárové masky sa odporúčajú veľmi malé dávky: od 1 do 3 kvapiek. V tomto prípade je potrebné dbať na to, aby sa neaplikoval na oči a sliznice. Medzitým v telových zábaloch môžu byť dávky o niečo vyššie ako dávky tváre, ale neodporúča sa, aby prekročili 1% z celkového množstva. Okrem toho je dôležité poznamenať, že citrusové éterické oleje by sa nemali aplikovať pred vystavením slnečnému žiareniu, pretože sú fotosenzibilizujúce a môžu zanechať škvrny na koži.

Masky môžu byť vyrobené z rôznych prísad, ako sú základy masiek, íly, bahná, kaly alebo gély. Ak ich chceš obohatiť, jednoducho pridaj niekoľko kvapiek týchto olejov. Je dôležité si uvedomiť, že nie je platný žiadny éterický olej na použitie na tvári alebo tele, preto odporúčame pred použitím prečítať vlastnosti, aplikácie a produktové popisy každého produktu.

Môžeš si napríklad vyrobiť vlasovú masku na báze mandľového oleja, esenciálneho oleja ylang-ylang, ktorý prinesie lesk a silu, a esenciálneho oleja z čajovníka, ktorý reguluje tuk a zabraňuje lupinám. Na výrobu telových zábalov proti zadržiavaniu tekutín sú pelargóniový esenciálny olej, cyprusový olej a rozmarín tromi veľkými spojencami. Ak chceš udržať lupiny na uzde, môžeš si vyrobiť masku na tvár s esenciálnym olejom z čajovníka.