Esenciálne oleje na výrobu krémov

V Gran Velada si môžeš kúpiť esenciálne oleje online za veľmi výhodnú cenu. Máme široký výber pre obohatenie tvojej domácej kozmetiky podľa potrieb tvojej pleti. Kozmetika by nebola rovnaká bez esenciálnych olejov, ktoré poskytujú účinky a benefity, vďaka ktorým bude tvoja pleť vyzerať čisto a regenerovane.

Esenciálne oleje na výrobu krémov

Najnovšie príspevky na blogu

Kúp si esenciálne oleje online

V  Gran Velada si môžeš kúpiť esenciálne oleje online za veľmi výhodnú cenu. Máme široký výber pre obohatenie tvojej domácej kozmetiky podľa potrieb tvojej pleti. Kozmetika by nebola rovnaká bez esenciálnych olejov, ktoré poskytujú účinky a benefity, vďaka ktorým bude tvoja pleť vyzerať čisto a regenerovane.

Tieto oleje sa získavajú destiláciou rôznych častí rastlín, napríklad listov alebo kvetov, alebo vylisovaním kôry v prípade citrusových plodov. Sú ideálne na výrobu domácich krémov na tvár aj telo. Pomocou esenciálnych olejov môžeš liečiť príznaky starnutia, regenerovať pokožku a čistiť ju. Stačí si vybrať správne oleje a zmiešať ich so základným krémom alebo emulziou.

Na ošetrenie tváre sa odporúča pridať do krému veľmi malé množstvo esenciálnych olejov, 1 až 3 kvapky. Pri telových krémoch možno pridať o niečo väčšie množstvo, nemalo by však presiahnuť 1 % celkovej hmotnosti krému. Je však dôležité poznamenať, že esenciálny olej by sa nemal aplikovať priamo na pokožku.

Esenciálne oleje pre pokožku

Esenciálne oleje môžeš pridať do krémov alebo masiek na ošetrenie akné, strií, jaziev... Sú ideálnou voľbou na zlepšenie zdravia našej pokožky. Napríklad esenciálny olej z čajovníka má veľkú dezinfekčnú a antibakteriálnu silu, preto sa odporúča používať proti akné. Levanduľový éterický olej zabraňuje vzniku vrások a zjemňuje jazvy.

Éterický olej zo saturejky má skvelé protizápalové vlastnosti a pomáha zmierniť bolesť spôsobenú bodnutím, najmä včelím. Môžeš ho použiť na výrobu domáceho krému.

Esenciálne oleje okrem toho, že napĺňajú naše krémy blahodarnými účinkami, poskytujú aj vôňu. V podstate sú alternatívou k vonným esenciám.