Knôty na sviečky

V tejto sekcii našej internetovej predajne máš k dispozícii kompletný katalóg knôtov pre sviečky: voskované, ekologické, plstnaté bavlnené, ploché, špeciálne pre čajové sviece ... Rozhodnúť sa pre jednu alebo druhú závisí veľmi od typu sviečky, ktorú chceš vyrobiť. Maj na pamäti, že výber je základným predpokladom pre to, aby sviečka bez problémov horela.

Knôty na sviečky

Najnovšie príspevky na blogu

Knôty na výrobu sviečok

V tejto časti nášho internetového obchodu máš k dispozícii kompletný katalóg knôtov na sviečky: voskované, ekologické, pletené bavlnené, ploché, špeciálne pre čajové sviečky ... Výber jednej alebo druhej závisí vo veľkej miere od typu sviečky, ktorú chceš vyrobiť. Maj na pamäti, že dobrý výber je nevyhnutný na to, aby sviečka bez problémov horela.

Keď ideš kúpiť knôty na sviečky, musíš vziať do úvahy tri dôležité aspekty: aký typ sviečky chceš vyrobiť, akú veľkosť bude mať a aký vosk budeš používať. Na základe týchto troch parametrov si musíš vybrať jeden alebo druhý.

Knôty na výrobu sviečok, ktoré sa najviac používajú, sú voskované. Jedná sa o bavlnené knôty namočené v parafíne, ktoré sú pripravené na umiestnenie do sviečok. Veľmi dobre horia a odporúčajú sa najmä vtedy, ak plánuješ pripraviť vonné sviečky, ozdobné sviečky s tvarmi, sviečky ...

Ak sa chceš rozhodnúť pre prírodné, mali môžeš si vybrať knôty pre organické sviečky alebo nevoskovanú bavlnu. Ten sa odporúča najmä na výrobu prírodných sviečok a vyrezávaných sviečok. Je to prirodzené a odporúča sa ho voskovať pred umiestnením na sviečku. Aby sa to dosiahlo musíš knôt niekoľkokrát ponoriť do roztaveného vosku, ktorý použiješ pri spracovaní. Môže sa používať bez voskovania, ale môže spôsobiť problémy s pálením.

Medzitým sú knôty na ekologické sviečky vyrobené z nevoskovanej bavlny, s hodvábnym srdcom a sú vyrobené z eukalyptového papiera. Používajú sa hlavne pri spracovaní ekologických, masážnych alebo prírodných sviečok.

Plochý knôt je vyrobený z bavlny a je ideálny na výrobu sviečok, to znamená veľmi veľkých sviečok, ktoré budú mať priemer medzi 10 a 15 cm. Naopak, knôt čajovej sviečky sa používa na prípravu malých sviečok, pretože pomáha sviečke konzumovať kúsok po kúsku a trvať dlhšie zapálené. Je opletený a odporúča sa ho vopred navoskovať.

V katalógu knôtov na sviečky Gran Velada nájdeš aj špecifický knôt pre gélové sviečky, ktorý nemení jeho vlastnosti, najmä jeho priehľadnosť.

Predaj knôty na sviečky

Pri nákupe knôtov na sviečky je veľmi dôležité dobre zvoliť ich hrúbku. Preto musíš vziať do úvahy priemer, ktorý bude mať sviečka po dokončení, teplotu topenia vosku, ktorý budeš používať, a prísady.

Ak chceš poznať priemer sviečky, musíš zmerať šírku formy, ktorú budeš používať, alebo priemer nádoby. Napríklad, ak bude sviečka široká asi 8 centimetrov, bolo by vhodné zvoliť knôt 8-9 centimetrov.

Pri nákupe knôtov na sviečky je tiež dôležité poznať teplotu topenia vosku. Čím vyššia je, tým tvrdšia bude sviečka, a preto bude horieť viac. Preto možno budeš potrebovať o niečo hrubší knôt. To isté platí pre prísady, pretože takmer všetky prinášajú vosku tvrdosť.

Ak máš pri kúpe knôtov na sviečky pochybnosti, môžeš kontaktovať náš tím zákazníckej podpory a my ti pomôžeme vo všetkom, čo potrebuješ. Ponúkame ti personalizované a bezplatné poradenstvo.

Predaj knôtov na sviečky

Máme veľkoobchodné a maloobchodné knôty na sviečky s množstevnými zľavami, ktoré sa už uplatňujú. Predáva sa v metroch a nájdeš rôzne hrúbky, a môžeš ich prispôsobiť všetkým potrebám.

V našom blogu www.blog.granvelada.sk objavíš videá a návody, kde môžeš krok za krokom vidieť, ako vyrobiť rôzne typy sviečok. Tiež tam nájdeš praktické informácie a tipy o knôtoch.