Formy na lampáše

Formy na lampáše sú jedným zo základných prvkov pri výrobe tohto typu výrobkov v domácnosti. Preto ti v spoločnosti Gran Velada ponúkame pestrý katalóg foriem na domáce lampáše, s ktorými môžeš vytvárať svoje vlastné návrhy. Nájdeš ich v rôznych tvaroch a veľkostiach a okrem toho aj v mnohých materiáloch, z ktorých sú vyrobené. Máme tu jeden z najkomplexnejších výberov foriem na výrobu lampášov!

Formy na lampáše

Najnovšie príspevky na blogu

Formy na domáce lampáše

Formy na lampáše sú jedným zo základných prvkov pri výrobe tohto typu výrobkov v domácnosti. Preto ti v spoločnosti Gran Velada ponúkame pestrý katalóg foriem na domáce lampáše, s ktorými môžeš vytvárať svoje vlastné návrhy. Nájdeš ich v rôznych tvaroch a veľkostiach a okrem toho aj v mnohých materiáloch, z ktorých sú vyrobené. Máme tu jeden z najkomplexnejších výberov foriem na výrobu lampášov!

Pomocou foriem na domáce lampáše v našom online obchode si môžeš vyrobiť polkruhové, okrúhle, obdĺžnikové, štvorcové, šesťuholníkové, trojuholníkové, hranaté, hviezdicové, kvapkové, srdcové, domčekové lampáše. Ako vidíš, môžeš ich vyrobiť v nespočetnom množstve tvarov! Ako? Vďaka formám na lampáše Gran Velada, ktoré ti umožnia vyrobiť si lampáše, ktoré sa od seba odlišujú.

Aby bol výsledok podľa očakávania, je nevyhnutné mať kvalitné formy na výrobu domácich lampášov, ako sú tie, ktoré nájdeš v tejto časti nášho online obchodu. Vďaka kvalitným formám zabrániš tomu, aby sa pri odlievaní figúrky rozbili, boli krivé alebo s nedokonalosťami. V skutočnosti je jednou z hlavných vlastností našich foriem na lampáše ich odolnosť, takže ak sa o ne budeš dobre starať, vydržia ti dlhé roky a budú ti slúžiť na výrobu množstva lampášov, a preto sú veľmi výhodnou investíciou!

Pri kúpe jednej alebo druhej formy treba zohľadniť tri dôležité aspekty: tvar, ktorý chceš, aby lampáš mal, veľkosť a spôsob výroby. Posledný z uvedených aspektov je do veľkej miery určený materiálom formy, pretože každá forma je vhodná na inú techniku.

S ohľadom na materiál, z ktorého sú  vyrobené, možno formy na domáce lampáše klasifikovať takto: kovové, plastové, metakrylátové a silikónové formy.

Kovové formy na lampáše sa skladajú z dvoch častí: formy a protiformy a nemajú podstavec. Obe časti majú rovnaký tvar, ale rozdielne veľkosti, pretože vonkajšia forma je o niečo väčšia ako vnútorná protiforma. Jednou z veľkých výhod týchto foriem na domáce svietidlá je, že sú veľmi odolné a nedeformujú sa teplom.Keďže sú však vyrobené z kovu, je potrebné použiť uvoľňovač, aby sa vosk neprilepil na steny formy. Ďalším dôležitým aspektom, ktorý treba mať na pamäti, je, že kov absorbuje teplo, preto ich chladnutie trvá dlhšie a výroba je pomalšia.

Ako sa používajú formy na kovové lampášiky? Všeobecne povedané, roztopený vosk sa naleje medzi formu a protiformu, nechá sa zaschnúť, protiforma sa odstráni a vytvorí sa podstavec lampáša..

Formy na ručne vyrábané lampáše

Formy na plastové lampáše sú zasa ideálne na uplatnenie techniky odlievania v praxi. v čom spočíva táto technika?

Forma sa kompletne naplní tekutým voskom a keď vrchná vrstva začne tuhnúť, rozreže sa na požadovanú hrúbku a tekutý vosk vo vnútri sa vyleje. Tieto formy sú na túto techniku najvhodnejšie, pretože vosk, ktorý je v kontakte so stenami, vychladne oveľa skôr ako vosk vo vnútri. Pri používaní týchto foriem na ručne vyrábané lampáše sa odporúča použiť aj uvoľňovací prostriedok.

V Gran Velada si môžeš kúpiť aj formy na domáce lampáše vyrobené zo silikónu, materiálu, vďaka ktorému sú formy ohybné a nepriľnavé.

Tieto formy patria k tým najjednoduchším na použitie, pretože umožňujú výrobu lampiónov na jedno zaliatie. Sú ideálne na výrobu svietidiel technikou vrstvenia, ale môžeš ich použiť aj na výrobu pomocou techniky odlievania. Zvyčajne sú priehľadné a podobne ako pri plastových, vosk pri kontakte so stenami rýchlo chladne, preto sú ideálne na tento typ spracovania.

Formy na metakrylátové lampáše sa zvyčajne skladajú z dvoch častí, ktoré sa dajú ľahko skladajú a rozoberajú, takže je jednoduchšie naniesť uvoľňovač a vybrať lampáš po jeho vyhotovení.

Kde kúpiť formy na výrobu lampášov

Ak hľadáš, kde kúpiť formy na výrobu majákov, v internetovom obchode Gran Velada máš k dispozícii široký katalóg. Stačí si len vybrať obľúbené modely a jednoducho si ich objednať.