Vône pre mydlá a kozmetiku

Aromatické esencie sa používajú hlavne na parfumovanie rôznych výrobkov. Ide o syntetické arómy, ktoré napodobňujú určitú vôňu, ako je čokoláda, pomaranč, káva, ruže, vanilka, kadidlo ... Katalóg je veľmi široký a poskytuje možnosti pre každého! Esencie sa využívajú na výrobu parfémov, vonných tyčiniek, sviečok ... a dokonca sa dajú použiť na aromatizáciu hygienických a kozmetických výrobkov. Sú veľmi všestranné a je potrebné mať na pamäti, že rovnaká esencia sa môže použiť v rôznych receptoch. Okrem toho sú esencie vysoko koncentrované, preto sú veľmi výhodné.

Vône pre mydlá a kozmetiku

Najnovšie príspevky na blogu

KDE KÚPIŤ AROMATICKÉ ESENCIE

Aromatické esencie sa používajú na parfumovanie rôznych výrobkov. Jedná sa o syntetické arómy, ktoré napodobňujú určitú vôňu, ako je čokoláda, pomaranč, káva, ruže, vanilka, kadidlo ... Katalóg je veľmi široký a poskytuje možnosti pre každého!

Esencie sa využívajú napríklad na výrobu parfémov, vonných tyčiniek, sviečok ... a dokonca sa dajú použiť na aromatizáciu hygienických a kozmetických výrobkov. Sú veľmi všestranné a je potrebné mať na pamäti, že rovnaká esencia sa môže použiť v rôznych receptoch. Okrem toho sú esencie vysoko koncentrované, preto sú veľmi výhodné.

Esencie sú praktické a multifunkčné. Jednu esenciu môžeš použiť na rôzne druhy výrobkov. Ak máš rad napríklad vanilkovú vôňu, môžeš si vytvoriť vlastnú kolekciu domácich produktov, od parfumu až po sprchový gél, aromatické sviečky alebo osviežovač vzduchu do auta. Nápady ti chýbať nebudú, a z týchto esencií určite využiješ maximum!

V Gran Velada máme viac ako 300 koncentrovaných aromatických esencií , , ktoré sú katalogizované podľa čuchových rodín. Máme citrusové, ovocné, sladké, bylinné, morské, korenené, detské, exotické, drevité, vianočné, nápojové alebo vinárske výrobky. V rámci každej z týchto kategórií existuje široká škála vôní, ako je bergamot, medovka, mandarínka, marakuja, levanduľa, ruže, mäta, vavrín, borovica, jahoda alebo morský vánok.

Väčšina aromatických esencií je rozpustná v tukoch, čo znamená, že sa dokonale integrujú do voskov, mydiel, olejov, základových krémov... Samozrejme, existuje aj rad vo vode rozpustných aromatických esencií , ktoré sa riedia iba vodou alebo vo výrobkoch na vodnej báze. Je však dôležité mať na pamäti, že vo vode rozpustné aromatické esencie sa nemôžu používať na aromatizáciu sviečok alebo iných produktov, ktoré obsahujú výlučne oleje alebo maslá.

Pri používaní aromatických esencií je veľmi dôležité rešpektovať odporúčanú dávku použitia. V prípade osviežovačov vzduchu a parfémov sa odporúča použiť až 30 percent, zatiaľ čo na aromatizáciu kozmetických výrobkov sa dávka zvyčajne pohybuje medzi 0,1 až 1 percentom. V prípade sviečok sa pomer líši v závislosti od typu sviečky. V dekoratívnych sviečkach s tvarmi je obvyklé pridať okolo 3 percent a v prípade vonných sviečok môžeš pridať až 10 percent za predpokladu, že sa použije aj parfumová fixačná prísada.

Toto sú bežné dávky použitia pre väčšinu aromatických esencií, avšak vždy je odporúčané skontrolovať certifikát IFRA, ktorý podrobne popisuje rôzne použitia a maximálne odporúčané percento.

Môžu byť tieto aromatické esencie použité na príprvu  výrobkov na pery? NIE, pre tento typ spracovania musíš použiť balzamové esencie špeciálne navrhnuté pre kontakt s perami.

KÚPIŤ AROMATICKÉ ESENCIE

Ak hľadáš kvalitné aromatické esencie, v internetovom obchode Gran Velada nájdeš kompletný výber. Prezri si katalóg a objednaj si svoje obľúbené vône! Je ich toľko a voňajú tak dobre, že najzložitejšia vec bude rozhodnúť sa len pre jednu. Nákup môžeš uskutočniť pohodlne a bezpečne. Prehliadni si našu ponuku  s esenciami a objav ich všetky.. Ak chceš podrobnejšie informácie o ktoromkoľvek z produktov, nájdeš ich v produktovom liste. Akonáhle sa rozhodneš, stačí si objednať a my ti tvoje aromatické esencie privezieme domov v priebehu niekoľkých dní.