Rastlinné výťažky na mydlo

Rastlinné výťažky na výrobu mydla od Gran Velada sú maceráty, ktoré obsahujú tie najlepšie látky z rastliny, z ktorej boli získané. Pomocou týchto rastlinných výťažkov môžeš naplniť svoje domáce mydlá blahodarnými účinkami a liečiť tak kožné problémy, ako sú akné, vrásky, suchosť alebo škvrny. V závislosti od účinkov, ktoré chceš získať, si vyberieš jeden alebo druhý výťažok. V našom internetovom obchode máme široký katalóg, ktorým sa snažíme vyhovieť potrebám našich zákazníkov.

Rastlinné výťažky na mydlo

Najnovšie príspevky na blogu

Rastlinné výťažky

Rastlinné výťažky na výrobu mydla od Gran Velada sú maceráty, ktoré obsahujú tie najlepšie látky z rastliny, z ktorej boli získané. Pomocou týchto rastlinných výťažkov môžeš naplniť svoje domáce mydlá blahodarnými účinkami a liečiť tak kožné problémy, ako sú akné, vrásky, suchosť alebo škvrny. V závislosti od účinkov, ktoré chceš získať, si vyberieš jeden alebo druhý výťažok. V našom internetovom obchode máme široký katalóg, ktorým sa snažíme vyhovieť potrebám našich zákazníkov.

Pri výrobe domácich olejových mydiel sa odporúča zvoliť olejové extrakty. V tomto prípade sa rastliny macerujú v rastlinnom oleji. Najznámejšie sú rozmarín, nechtík, arnika... Rozmarínový olejový extrakt pomáha chrániť našu pokožku pred slnkom a bojovať proti vráskam. Okrem toho je vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam vhodný na potlačenie akné. Medzitým arnikový olejový extrakt pomáha aktivovať krvný obeh a spomaľuje rast chĺpkov. Preto je ideálny na pridávanie do mydiel, ktoré sa používajú v sprche.

Použitie týchto rastlinných výťažkov na výrobu mydla je jednoduché. Malý podiel vybraného rastlinného extraktu sa pridá do zmesi, keď teplota klesne. Odporúčané množstvo je 1 až 5 %. Je dôležité mať na pamäti, že pridanie väčšieho množstva môže narušiť zloženie. Pridanie väčšieho množstva extraktu neznamená, že mydlo bude mať viac blahodárnych účinkov.

Okrem olejových extraktov nájdeš v tejto časti aj hydrosolubilné alebo glykolové extrakty. Prvé z nich sú macerované v glyceríne a vode a druhé v alkohole. Vďaka nim budeš môcť pridať do svojich mydiel blahodárne účinky. Niektoré z týchto výťažkov majú žltkasté alebo tmavé tóny, takže môžu mydlu dodať určitý farebný odtieň. Viac informácií o vlastnostiach a spôsobe použitia jednotlivých extraktov nájdeš v informačnom liste výrobku.