Farbivá a pigmenty

V tejto sekcii online obchodu Gran Velada si môžeš kúpiť farbivá a pigmenty. Chceš, aby tvoje domáce výrobky mali farbu? Farbivá ti to pomôžu dosiahnuť. Pri používaní sa často vyskytujú nejaké otázky: Ktoré je lepšie? Ako sa používajú? Na tieto a ďalšie otázky odpovedáme nižšie.

Farbivá a pigmenty

Zoznam produktov

1/8

Najnovšie príspevky na blogu

Predaj farbivá a pigmenty

V tejto časti internetového obchodu Gran Velada si môžeš kúpiť farbivá. Chceš, aby tvoje domáce výrobky mali farebný nádych? Farbivá ti to pomôžu dosiahnuť. Pri ich používaní zvyčajne vznikajú určité pochybnosti: Čo je lepšie? Ako sa používajú? Na tieto a ďalšie otázky odpovedáme nižšie.

Prvá vec, ktorú musíš mať na pamäti pri výbere farbiva, je to, na čo ho budeš používať. Pretože nie všetky platia pre všetko. Napríklad farbivo na sviečky nemožno použiť na výrobu mydiel. Každý z nich má určitú aplikáciu a musí sa rešpektovať.

Veľmi častou otázkou je, či sa potravinárske farbivá môžu používať na výrobu mydiel, sviečok alebo kozmetiky. Nemôžu byť použité, pretože neposkytujú dobré výsledky. Musíte použiť tie, ktoré sú špecifické pre každé výrobky.

Ak ich budeš používať na farbenie mydiel alebo kozmetických výrobkov, je nevyhnutné, aby boli kozmetickými farbivami. Medzitým sa technické farbivá používajú iba na na výrobu sviečok.

V kozmetických farbivách nájdeš farbivá na farbenie glycerínu alebo olejových mydiel. Existujú aj krémy, masky a dokonca aj soli a bomby do kúpeľa. Existujú dokonca aj špecifické farbivá na výrobu rúžov. V tomto prípade maj na pamäti, že produkt farbia, ale nefarbia pery ako bežný rúž. Pamätaj, že v závislosti od výrobku, ktorý sa chystáš urobiť, si musíš vybrať typ farbiva..

Pokiaľ ide o technické farbivá, sú špecifické pre sviečky alebo cement. Nájdeš tu aj pigmenty pre remeslá a výtvarné umenie. Samozrejme, pamätaj, že tieto farbivá nemožno použiť na kozmetiku.

Okrem ich aplikácií môžu byť farbivá odlišované aj podľa ich stavu. Nájdeš ich tekuté alebo práškové. Tekuté farbivá sa riedia v médiu a sú veľmi pohodlné a ľahko použiteľné. Medzitým sú práškové farbivá čisté a odporúča sa ich pred pridaním do prípravku rozptýliť. Týmto spôsobom sa vyhneš hrudkám alebo škvrnám farby.

Ďalším aspektom, ktorý rozlišuje farbivá v ich pôvode. Môžu byť prírodné, minerálne alebo syntetické. Tie prírodné sa získavajú napríklad z rastlín alebo morských rias. Minerály pochádzajú z oxidu železa, chrómu alebo ultramarínových pigmentov. Medzitým sú syntetiká zmesi a sú k dispozícii v širokej palete farieb.

Farebné palety, ktoré sme vytvorili, sú založené na znalostiach a kritériách nášho dizajnérskeho tímu. Samozrejme, musí byť jasné, že ide o subjektívnu interpretáciu, pretože každá osoba môže mať inú víziu rovnakej farby.

Navrhnutím širokej palety farieb sa snažíme prispôsobiť všetkým chutiam a predovšetkým uľahčiť výrobu zmesi našim zákazníkom. Ak chceš vytvoriť vlastnú škálu farieb od nuly, môžeš to urobiť tak, že sa uchýliš k primárnym farbám. Týmto spôsobom získaš tóny, ktoré sú úplne podľa tvojich predstáv. Ponúkame vám všetky možnosti, pre ktoré sa rozhodneš, že najlepšie vyhovujú tvojim potrebám.

V internetovom obchode Gran Velada si môžeš kúpiť farbivá. Nájdeš tu kompletný katalóg. Pozri sa a získaj ten, ktorý potrebuješ pre tvoje výrobky! Ak máš akékoľvek otázky, kontaktuj nás a my ti pomôžeme so všetkým, čo potrebuješ.