Esenciálne oleje na výrobu masážnych olejov

Jedným z najúčinnejších spôsobov využitia všetkých výhod éterických olejov je vytvorenie vlastných masážnych olejov. Môžeš ich kombinovať s rastlinnými olejmi alebo s masážnymi olejovými základmi, ktoré nájdeš v našom online obchode. Stačí rozpustiť pár kvapiek éterického oleja, ktorý chceš, do nosných olejov.

Esenciálne oleje na výrobu masážnych olejov

Najnovšie príspevky na blogu

Esenciálne oleje na masáž

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako využiť všetky výhody esenciálnych olejov, je vytvorenie vlastných masážnych olejov. Môžeš ich kombinovať s rastlinnými olejmi alebo s masážnymi olejovými základmi, ktoré nájdeš v našom internetovom obchode. Stačí rozpustiť niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, ktorý chceš, v nosných olejoch.

Môžu byť zmiešané s rastlinnými olejmi, ako sú mandle, olivy, argan alebo jojoba, a môžu byť tiež kombinované s bambuckým maslom, ílom ... V niektorých prípadoch sa môžu navzájom miešať. Pri ich riedení na olejovom základe by podiel éterického oleja nemal prekročiť 1%.

Masážne oleje, ktoré robíme s éterickými olejmi, sa neodporúčajú aplikovať na sliznice (ústa, oči, pohlavné orgány ...). Okrem toho by sa malo vyhnúť éterickým olejom, ako je škorica, klinčeky, slané, oregano alebo tymián.

Pokiaľ ide o masáž, môžeš sa rozhodnúť pre esenciálny olej zimnej zelene, ktorý zmierňuje bolesť kĺbov alebo svalov, kŕče, stuhnutosť ... Podobné výhody sa dosahujú s eukalyptovým esenciálnym olejom. Cyprusový esenciálny olej je ideálny na liečbu kŕčových žíl, celulitídy a problémov s krvným obehom. Medzitým je jalovec močopudný a je dobrý proti zadržiavaniu tekutín. Grapefruit pomáha bojovať proti celulitíde. Samozrejme, musíš mať na pamäti, že je fotosenzibilizujúci, takže sa po aplikácii nevystavujte slnku, pretože by sa mohli objaviť škvrny. Ružový esenciálny olej je upokojujúci a regeneračný, vďaka čomu je ideálny pre antistresovú masáž. Podobný efekt získaš s palisandrom.

Použitie éterických olejov na výrobu masážnych olejov má dve výhody: na jednej strane využijete ich vlastnosti, zatiaľ čo ich vôňa dosiahne prostredníctvom aromaterapie zlepšenie fyzického a psychického stavu osoby, ktorá dostáva masáž.