Parafín na výrobu lampášov

Pri výrobe lampášov je nevyhnutné vybrať správny parafín, aby sa dosiahli dobré výsledky. Je potrebné zohľadniť, že tieto duté sviečky sa používajú ako lampáše, takže ich steny musia prepúšťať svetlo, ktoré do nich vložíme. Preto je nevyhnutné, aby boli priesvitné. Netreba zabúdať, že musia byť dostatočne odolné, aby zniesli teplo svetla. V Gran Velada si môžeš kúpiť parafín na výrobu domácich lampášov s profesionálnou povrchovou úpravou. Máme niekoľko druhov a so všetkými dosiahneš optimálne výsledky. Okrem parafínu si môžeš kúpiť aj špeciálny vosk na tieto duté sviečky.

Parafín na výrobu lampášov

Najnovšie príspevky na blogu

Kúpiť parafín

Pri výrobe lampášov je nevyhnutné vybrať správny parafín, aby sa dosiahli dobré výsledky. Je potrebné zohľadniť, že tieto duté sviečky sa používajú ako lampáše, takže ich steny musia prepúšťať svetlo, ktoré do nich vložíme. Preto je nevyhnutné, aby boli priesvitné. Netreba zabúdať, že musia byť dostatočne odolné, aby vydržali teplo svetla. V Gran Velada si môžeš kúpiť parafín na výrobu domácich lampášov s profesionálnou povrchovou úpravou. Máme niekoľko druhov a so všetkými dosiahneš optimálne výsledky. Okrem parafínu si môžeš kúpiť aj špeciálny vosk na tieto duté sviečky.

Výroba parafínových lampášov na sviečky je jednoduchá a ekonomická, preto je jedným z najpoužívanejších materiálov. Všeobecne povedané, stačí parafín roztopiť, prípadne pridať trochu farby a zmes naliať medzi formu a protiformu. V našich blogoch si môžeš pozrieť postup tejto techniky krok za krokom. Parafín 58 je ideálny na výrobu vejárov, pretože je priesvitný a umožňuje, aby sa cez jeho steny prenikalo svetlo z čajovej lampy alebo LED reflektora.

Parafínové vosky sa líšia nielen kvalitou, ale aj stupňom topenia, t. j. teplotou, pri ktorej sa začínajú topiť. Čím vyšší je stupeň topenia, tým je tvrdší.V prípade lampášov sa odporúčaná teplota parafínu pohybuje v rozmedzí 58 až 65 stupňov.Je však dôležité mať na pamäti, že čím vyšší stupeň, tým menej priesvitný bude a tým menej svetla prepustí cez  svietidlá.V spoločnosti Gran Velada  ponúkame ideálny parafín na výrobu tohto typu dutých sviečok.Ide o 58-60ºC Premium, ktorý je vysoko kvalitný a dodá finálnej úprave rustikálny nádych.