Mlieká, vody a hydroláty na výrobu domáceho mydla

Domáce mydlá sa vyrábajú zmiešaním olejov a masiel s vodou a sódou v správnom pomere. Časť vody použitej na prípravu tohto receptu môžu tvoriť kvetinové vody, hydroláty alebo dokonca zriedené sušené mlieko. Takto získame prírodné mydlá s nádychom parfumu a s viacerými blahodarnými účinkami na pokožku. V tejto časti nájdeš široký výber mliek, vôd a hydrolátov na výrobu domáceho mydla.

Mlieká, vody a hydroláty na výrobu domáceho mydla

Najnovšie príspevky na blogu

Kvetinové vody

Domáce mydlá sa vyrábajú zmiešaním olejov a masiel s vodou a sódou v správnom pomere. Časť vody použitej na prípravu tohto receptu môžu tvoriť kvetinové vody, hydroláty alebo dokonca zriedené sušené mlieko. Takto získame prírodné mydlá s nádychom parfumu a s viacerými blahodarnými účinkami na pokožku. V tejto časti nájdeš široký výber mliek, vôd a hydrolátov na výrobu domáceho mydla.

Kvetinové vody a hydroláty sa získavajú destiláciou rastlín a používajú sa nielen na parfumovanie mydla, ale aj na dodanie blahodárnych účinkov. Sú to teda aromatické vody, ktoré poskytujú priaznivé účinky, pokiaľ ide o starostlivosť o našu pokožku a jej čistenie. U nás si môžeš kúpiť ružovú vodu, vodu z pomarančových kvetov, vodu z hamammelis, vodu z medovky alebo neroli; alebo majoránovú, cyprusovú, levanduľovú, rozmarínovú či tymiánovú.

Ako sa tieto vody alebo hydroláty pridávajú do receptúry mydla? Pridávajú sa keď sú oleje a uhličitan sodný a voda už zmiešané. Prečo sa to robí? Pretože teplota klesla a teplo, ktoré vytvára žieravý uhličitan sodný v kontakte s vodou, by zničilo jej vlastnosti. Pri pridávaní týchto tekutých zložiek je dôležité mať na pamäti, že na to, aby recept fungoval, je potrebné od celkového množstva vody potrebného na receptúru odpočítať množstvo kvetinovej vody alebo hydrolátu. Je to jediný spôsob, ako dosiahnuť saponifikáciu mydla.

V Gran Velada ti ponúkame aj rôzne druhy mlieka, ako napríklad ovsené, kozie, kokosové alebo oslie mlieko, vďaka ktorým budú tvoje mydlá jemné a krémové. V našich blogoch nájdeš napríklad recept na výrobu mydla z oslieho mlieka, čo je zložka, ktorú používala Kleopatra pri svojej starostlivosti o krásu.