Sójový vosk

Predaj sójového vosku na sviečky

V Gran Velada si môžeš kúpiť sójový vosk na sviečky a na ručne vyrábanú kozmetiku. Je to prírodný vosk rastlinného pôvodu s nízkou teplotou topenia (medzi 51-55 ° C). Je vhodný na výrobu sviečok v pohároch, vegánských výrobkov a prírodných sviečok. Okrem toho sa vďaka nízkej teplote topenia môže použiť ako zložka na výrobu masážnych sviečok. Je tiež ideálny na výrobu vonných voskových sviečok v rôznych tvarov pre aromalampy! Ak sa chystáš vyrábať aromatické sviečky, maj na pamäti, že sa odporúča použiť maximálne 4% aromatickej esencie.

Sójový vosk na sviečky a kozmetiku, ktorý si môžeš kúpiť v našom internetovom obchode, sa predáva vo forme perál. Môže sa roztopiť vo vodnom kúpeli, v mikrovlnnej rúre alebo v hrnci na miernom ohni, podľa toho, čo je pre teba praktickejšie. 

Sójový vosk na sviečky

Sójový vosk je ideálny na výrobu masážnych sviečok. Pre dosiahnutie kvalitného produktu je potrebné ho kombinovať s maslami a rastlinnými olejmi. Taktiež je možné pridať éterické oleje, aby mali sójové sviečky očarujúcu vôňu.

Keďže je sójový sviečkový vosk rastlinného pôvodu, môže sa použiť aj na výrobu prírodných sviečok. Je však dôležité, aby ste ich vždy vyrábali v nádobe. Sójový vosk s nízkou teplotou topenia nemá dostatočnú konzistenciu na výrobu sviečok pomocou foriem. Preto sa pri práci s týmto voskom vždy odporúča používať cementové misky, kokosové škrupiny, drevené poháre, hliníkové plechovky a podobne...

Pri používaní sójového vosku na sviečky je dôležité vziať do úvahy nasledujúce odporúčania:

 • Sójový vosk roztop pri teplote 10 až 15 °C nad teplotou jeho topenia. Je dôležité skontrolovať, či je úplne roztavený a priehľadný.
 • Ochlaď sójový vosk na približne 50 ° C a naplň zvolenú nádobu.
 • Sójový vosk sa môže používať samostatne alebo zmiešaný s inými voskami, kyselinami stearovými alebo parafínmi.
 • Ak sa sójový vosk netopí dobre (nie je priehľadný), môže pri tuhnutí vytvárať kryštály a pavučiny.
 • Musí sa dodržať teplota topenia a odporúča sa, aby nádoby mali izbovú teplotu alebo vyššiu.
 • Príliš rýchle chladenie môže spôsobiť škvrny a praskliny; zatiaľ čo príliš pomalé chladenie môže viesť u vzniku kryštálových pavučín.

Ako si vyrobiť sviečky zo sójového vosku

Pozri sa, ako si vyrobíš sójové sviečky na masáž! Ponúkame ti veľmi jednoduchý a rýchly krok za krokom, vďaka ktorému zvládneš prípravu doma. Budeš mať veľmi originálny produkt bez toho, aby si míňal/a veľa peňazí!

 • Roztop sójový vosk spolu s maslom a rastlinnými olejmi. Pamätaj, že to môžeš urobiť v mikrovlnnej rúre, vo vani alebo na miernom ohni.
 • Pridaj pár kvapiek esenciálnych olejov, aby sójové sviečky príjemne voňali. Ak pridáš aromatickú esenciu, môžeš tak urobiť v množstve 3 až 4 %. Na farbenie môžeš pridať napríklad minerálne pigmenty. V tomto prípade je vhodné rozdrviť štipku pigmentu v mažiari s niekoľkými kvapkami oleja. Tak sa nevytvoria hrudky.
 • Naplň vybranú nádobu a nechaj ju tuhnúť.
 • Umiestni knôt do stredu sviečky, keď je vrchná vrstva pevná, ale vnútro je stále horúce.

S týmto jednoduchým návodom si môžete vyrobiť 100% prírodné sójové sviečky. Aby si si masáž užil/a, stačí zapáliť knôt a teplo, ktoré vydáva, premení vosk na olej, ktorý ľahko rozotrieš po tele.

Sójový vosk v kozmetike

Sójový vosk v kozmetike sa používa na dodanie konzistencie a textúry domácim prípravkom, vyniká tiež svojim zmäkčujúcim účinkom, čo znamená, že zabraňuje dehydratácii pokožky, vytvára ochrannú vrstvu, ktorá jej bráni v strate prirodzenej vlhkosti. Môže sa použiť ako prísada pri výrobe:

 • balzamov na pery
 • mastí
 • krémov
 • voskov na fúzy
 • vlasových prípravkov

Odporúčaná dávka sójového vosku v kozmetike sa pohybuje od 2 do 10 % v závislosti od typu vyrábaného produktu a požadovanej konzistencie. Pri použití sa musí roztopiť spolu so olejovými zložkami.

Kde kúpiť sójový vosk?

V Gran Velada si môžeš kúpiť sójový vosk veľkoobchodne aj maloobchodne. Ponúkame ti prírodný sójový vosk najvyššej kvality, vhodný na sviečky a kozmetiku. Rýchle odoslanie.

Stiahnite si dokumentáciu tu

Certifikát netestované zvieratá Stiahnuť (0)

List Stiahnuť (587.14k)

Karta bezpečnostných údajov Stiahnuť (933.27k)

UKÁŽEME TI AKO NA TO