Pigmenty pre výtvarné umenie

Pigmenty pre výtvarné a umelecké účely sú pigmenty v prášku, organické a anorganické, prírodné alebo syntetické, ktoré môžeš použiť pre tvoje umelecké diela. Pigment je farebná látka, ktorá má vlastnosť absorbovať všetky farby svetla okrem jednej, ktorá sa odráža von. Napríklad zelený pigment absorbuje červenú, modrú a žltú, ale nie zelenú, ktorá sa odráža do našich očí a preto ju vidíme v tejto farbe.

Pigmenty pre   výtvarné umenie

Zoznam produktov

1/3

Najnovšie príspevky na blogu

Práškové pigmenty

Pigmenty pre remeslá a výtvarné umenie sú práškové pigmenty , organické a anorganické, prírodné alebo syntetické, ktoré môžeš použiť pre svoje umelecké výtvory. Pigment je farbiaci materiál, ktorý má vlastnosť absorbovať všetky farby svetla okrem jednej, ktorá sa odráža smerom von. Napríklad zelený pigment absorbuje červenú, modrú a žltú, ale nie zelenú, čo ju odráža v našom oku, a preto ju vidíme v tejto farbe.

Pigmenty sú nerozpustné, to znamená, že sa nerozpúšťajú v bežných kvapalinách, ale rozptyľujú sa. To je to, čo ich hlavne odlišuje od farbív. Majú veľkú farebnú silu a s nimi si môžeš okrem iného vyrobiť vlastné farby, pridať ich do akrylových živíc, vyrobiť remeselnícke patiny alebo laky a prispôsobiť farebné piesky.

Farba pigmentov je prakticky nezmenená a dobre odolávajú svetlu a extrémnym teplotám. V Gran Velada máme širokú paletu farieb. Existujú rôzne rozsahy žltej, oranžovej, zemitej tóny, červenej, ružovej, fialovej, modrej a zelenej. V našom internetovom obchode si ich môžeš kúpiť v nádobách rôznych veľkostí. V produktovom popise každého pigmentu uvidíš, že existujú zľavy, čím viac množstva si kúpiš.

Paleta farieb, ktorú sme vytvorili, je založená na znalostiach a kritériách nášho dizajnérskeho tímu. Samozrejme, musí byť jasné, že ide o subjektívnu interpretáciu, pretože každá osoba môže mať inú víziu rovnakej farby.

Navrhnutím širokej palety farieb sa snažíme prispôsobiť všetkým vkusom a predovšetkým uľahčiť vžrobu zmesi našim zákazníkom. Ak chceš vytvoriť vlastnú škálu farieb od nuly, môžeš to urobiť tak, že sa uchýliš k primárnym farbám. Týmto spôsobom získaš tóny, ktoré sú úplne podľa tvojich predstáv. Ponúkame ti všetky možnosti, pre ktoré sa rozhodneš, že najlepšie vyhovujú tvojim potrebám.

Naše pigmenty sú mikronizovaný pevný prášok, ktorý je možné okrem iného použiť na farbenie farieb, sadry, živíc, silikónu alebo piesku. Hoci jeho použitie pokrýva viac oblastí, ako je výroba náterov a práškových atramentov alebo papierenský priemysel. Aj s nimi si môžeš vyrobiť vlastné oleje, akryláty alebo akvarely. Výhody toho, že to robíš sami, umožňujeTI ušetriť náklady a môžeš si vyrobiť farebné zmesi podľa POTREBY. Napríklad na výrobu olejov potrebuješ iba naše pigmenty a ľanový olej. Je to jednoduché, rýchle a lacné. Ako vidíš, sú to veľmi všestranné pigmenty, ktoré ti budú slúžiť na nekonečné použitie.